Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ještě jednou IUI nebo IVF? - Intrauterinní inseminace - IUI - Diskuze

Ještě jednou IUI nebo IVF?

Ještě jednou IUI nebo IVF?

johanna  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 8 odpovědí
Dobrý den,mnohokrát prosím o radu.Je mi 28 let,s manželem se cca 5 let snažíme o miminko-antikoncepci jsem nikdy neužívala.Manžel-4x na spermiogramu(poslední výsledky:koncentrace 4mil/ml;objem 2,2ml;morfologie 2%;závěr oligoastenoteratospermie.Předtím koncentrace 12mil/ml;objem 1,1ml;morfologie 90%patologických forem-oligoasthenoteratozoospermie.
U mě údajně vše v pořádku,laparoskopie na průchodnost vejcovodů prováděna nebyla.1x jsme podstoupili IUI v přirozeném cyklu,byl pouze píchnut Pregnyl.Byli jsme na genetickém vyšetření-vše v pořádku.
Co byste v takovémto případě doporučili?Mockrát děkuji.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Nález u Vašeho partnera je dosti podnormální. Teoreticky existuje i možnost spontánního otěhotnění, ale je velmi nízká. Intrauterinní inseminace šanci na úspěch mírně zvyšuje. IVF má pravděpodobnost úspěchu mnohonásobně vyšší, ale jde neporovnatelně finančně náročnější léčbu (pro pojišťovnu i pro Vás), více Vás omezí a nese s sebou i nějaká, byť velmi malá, zdravotní rizika.
Pokud by Vám bylo o 5 let více, určitě bych doporučil IVF. V 28 letech bych ještě opakování IUI zcela nezavrhoval i s vědomím toho že, šance na úspěch není vysoká.
Alternativou je andrologické vyšetření a eventuální pokus o léčbu. To je ale většinou "běh na extrémně dlouhé trati".
MUDr. Jan Šulc
Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
pokud se 5 let těhotenství nedaří, je nejúčinnější mimotělní oplození - záleží, zda pro Vás je nebo není přijatelné. Porada o možných postupech je možná na tel. XXXXXXXXXXX, informace najdete také na XXXXXXXXXXXXXX
I.Crha
XXXXXXXXXXXXXX
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, s tímto nalezem,bych doporučit jistě jen IVF v kombinaci oplození technikou ICSI. Vzhledem k možnosti proveení i PICSI rozšířil bych vyšetření spg o t.zv. HALOSPERM . Jde o vyšetřření celistvosti DNA spermií. Mnoho informací vysvětlujeme na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX .
Doporučuji vám konzultaci v mé ambulanci
MUDr pavel Texl obj. možné na tel XXXXXXXXX nebo 58.¨
johanna  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 8 odpovědí
Mockrát děkuji za odpověď.
MyskaM  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na váš názor. S partnerem se snažíme o dítě přes tři roky,antikoncepci jsem vysadila asi před 5 lety, absolvovali jsme nyní 6.pokus IUI, 2. se podařil, v 7.tt bohužel těhotenství ukončeno. Partner má normální nález spermiogramu, opakované kontroly v normě (často však trpí na záněty nadvarlete, vždy po zánětu a léčbě kontrolní spermiogram v normě). Já mám dle lékařů anovulační cykly, po léčbě clostylbegytem mám vždy i dle ultrazvuku nález 11.den 1 - 2 folikuly, velikost kolem 20mm, IUI opakovaně 12.DC. Má smysl ještě zkoušet další pokusy IUI nebo se máme raději pustit do IVF. Moc děkuji.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Obvykle nedoporučuji IUI opakovat více než 4 - 6 x. Ve Vašem případě je to ale trochu jiné, protože tato metoda prokázala svou funkčnost. Fakt, že jste potratila, na tom nic nemění. Potrat je jiný problém než neplodnost. Mimochodem to, že jste otěhotněla je do budoucna jednoznačně pozitivní informace. Znamená to, že tvoříte vajíčka, která jsou schopna oplodnění a vzniklá embrya dokáží implantovat.
Pokud se týká dalšího postupu, hodně záleží na Vašem věku. Je-li Vám méně než 33 let, IUI bych ještě zopakoval. Zvážil bych indukci ovulace nikoli pomocí Clostilbegytu nýbrž gonadotropními hormony. Úspěšnost je dle našich zkušeností vyšší. Jste-li starší, špíše bych se přikláněl k IVF.
Za důležité též považuji upozornění, že IUI je ze zdravotního pojištění hrazena jen 6x v průběhu 12 měsíců.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na MyskaM

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den ještě jednou.
Přikláněl bych se v tom případě k IUI s užitím GTH.
MUDr. Jan Šulc
Lucietkaa  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Je mi 30 let a s partnerem se pokoušíme o miminko už přes rok,ale cca po půl roce se sice povedlo,ale měla jsem mimoděložní těh.Vzaly mi proto jeden vejcovod.K paní doktorce,ke které chodím,tak nejsem spokojená.Asi cca půl roku po mimoděložním těh.mi řekla,že se máme pokoušet dál,ikdyž šance,že se to bude opakovat je veliká.Ani mi nepředepíše nějaké hormony na lepší ovulaci a pořád mi dokola říká,že to musíme zkoušet dál.Ale mě už dochází trpělivost.Partner byl i na spermiogramu a vše má v pořádku.Nevím proto,jestli mám nejdříve podstoupit IUI nebo rovnou IVF???
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, doporučuji se obrátit na Centrum naděje a pomoci
macka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
prosim vas bola som 3 krat na inseminacii a neviem sa rozhodnut ci to este skusim alebo radsej ivf mam 37 rokov som po cistach na obydvoch vajecnikov bola som inseminovana darcovskyma spermiami manzel je neplodny dakujem

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí