Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Špatný vývoj embrya - Jak vybrat nejlepší embryo a zvýšit šanci na podařené IVF? - Diskuze

Špatný vývoj embrya

Špatný vývoj embrya

Katka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,prosím o radu - již 4 roky se s manželem snažíme mít dítě."Podařilo" se nám to dvakrát(vždy po roce od snažení),ale skončilo to v 11 týdnu umělým přerušením z důvodu špatného vývoje embrya(příčina nezjištěna-geneticky je vše OK).Od posledního přerušení se snažíme již 1,5 roku a nic.Lékař poslal manžela na spermiogram,kdy zjistil,že má hodně spermií C a nějaké B,mě samotnou vyšetřil 14 den cyklu-kvůli ovulaci a zjistil velikost folikulu jen 7 mm.Doporučil nám IVF.Před rokem mi lékař zjistil chlamydie,byla jsem léčena Doxybene.Nové testy,zda na chlamydie po dobrání ATB jsem již neabsolvovala.Je vůbec možnost v mém případě pomocí IVF otěhotnět. Mám strašný strach, že i kdyby se to povedlo, že 11 týden mi opět někdo oznámí-"je mi líto, ale embryo se nevyvíjí..."Lze pomocí této metody rizika špatného vývoje embrya eliminovat?A co když jsem se chlamydií zcela nezbavila,nemohou chlamydie toto ovlivnit. A lze vůbec IVF anebo IUI podstoupit? Moc děkuji za odpověď Katka
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
doporučuji provedení genetického vyšetření jak u vás, tak u manžela. Dále při opakování IVF dop. provedení PGD (genetické vyšetření embrya) technikou CGH, která může nejvíce odhaalit příčiny vašich potratů
dr texl
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 26let a partnerovi 34let, 1IVF jsme podstoupili kvůli špatnému spermiogramu přítele a to formu ICSI. Po punkci nám sdělili že je sperma horší ,,což jsme věděli,, a tak jsme museli podstoupit ICSI také mi řekli že doporučují u mě 1 embryo jelikož jsem mladá a zdravá a hrozilo by víceřetné těhotenství(já původně 2embrya chtěla) a tím mě dost uklidnili a byla jsem si jistá že to dobře dopadne, měla jsem 8 vajíček z toho se jich 6 oplodnilo a 5 se vyvíjelo, po 3 dnech jsem měla embryotransfer a dali mi nakonec 2 embrya, byla jsem tak ráda, že sem se ani nezeptala co ta změna. po následujících 3dnech jsem volala co se zbylými 3 embrya a byl šok když mi řekli že už se nevyvíjejí a tak je nebudou zamrazovat. Můj první pokus 1IVF DOPADL NEÚSPĚŠNĚ, ted v květnu jdu na 2IVF. Nevím co udělat jinak nebo v čem mohl být háček???Přítel začal brát vitaminy(vitamin E, zinek, selzink atd.) Mohlo neúspěch vývoje embryí způsobit špatné sperma?

děkuji s pozdravem
Eva
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Je třeba si uvědomit, že šance na úspěch při jednom transferu je méně než 50%. Určitě neztrácejte hlavu, často to chce trpělivost a hlavně víru. Je možné, že vliv měla nízká kvalita spermií, ale také mohla být i příčina jinde. Poměrně často neumíme neúspěch vysvětlit.
V příštím cyklu bych zvážil metodu PICSI, která umožňuje vybrat nejlepší spermie (event. blíže viz. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX).
Osobně bych doporučil i zvolit jiný stimulační protokol.
Samozřejmě předpokládám, že máte v pořádku hormonální testy - tedy především prolaktin a hormony štítné žlázy.
MUDr. Jan Šulc
marie  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné poškození embrya nebo vytlačení. Jsem po prvním IVF, které bylo neúspěšné. Teď po roce budeme absolvovat druhé IVF. Za celou tu dobu jsem dostala takový zlozvik, že snad každou půl hodinu nárazově silně zatlačim, když to udělám ve vaně, vyplave ze mě jakoby výtok. Zatím bez úspěchu se to odnaučit. Myslíte, že by se mohlo embryo poškodit nebo vytlačit? Nemám raději počkat a vyhledat odbornou pomoc s odnaučením? Nerada bych se poštěla do IVF aby mou hloupostí bylo opět neúspěšné.
Děkuji za radu.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí