Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jedno či dvě embryjka? - Jak vybrat nejlepší embryo a zvýšit šanci na podařené IVF? - Diskuze

Jedno či dvě embryjka?

Jedno či dvě embryjka?

miminko  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 31 let a nyní podstupujeme IVF kvůli manželově neplodnosti,jemu je 35 let.Zvažujeme zda zavést jedno nebo dvě embryjka,miminko by jsme chtěli jedno,v jakém případě je šance na úspěch vyšší?Já bohužel taky nejsem zdravá,mám sníženou funkci štítné žlázy a zánět štítné žlázy,do toho jsem ve 20 letech prodělala Syfilis,byla jsem mezi prvním a druhým stádiem o to více se bojím neúspěchu protože Lues není žádná sranda a vlasně nemůžeme ani zamrazit.Kdyby jsme neuspěli tak celý proces musíme podstupovat znovu.Prosím pomozte.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Při prvním pokusu považuji za vhodné zavést jedno embryo. Pravděpodobnost je sice o něco málo nižší než při transferu dvou embryí, ale různá je následně úhrada ze strany pojišťovny. Pokud zavedeme embrya dvě, hradí pojišťovna jen 3 cykly, pokud jen jedno v prvém a druhém pokusu, 4 cykly. To může být velmi důležité, protože úspěch se nemusí nutně v prvních cyklech dostavit.
Doporučení transferovat jen jedno embryo je obzvláště rozumné při možnosti využít následných kryotransferů, platí ale i v případě, že mražení není možné.
Hodně bych se přimlouval za využití přímého monitoringu embryí, tedy metody, která může pomoci při výběru toho "nej" embrya k transferu.
Přeji úspěch
MUDr. Jan Šulc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
vždy provádíme transfer jen jednoho embrya. Tento postup zvyšuje úspěšnost embryotransferu asi o 15%. Podmínkou této úspěšnosti je vysoká kvalita kryokonzervace embryí.
Kultivace embryí provádíme vždy až do pátého dne do stádia blastocysty. Tím vyberete embrya s 50% nadějí na uchycení.
Ještě lepší výsledek je možné očekávat při provedení PGS - genetické vyšetření embrya technikou aCGH. Tato embrya se uchytí a mají následně srdeční akci v 70% transferů jednoho embrya.

prim MUDr Pavel Texl
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
v prvním IVF cyklu rozhodně doporučujeme přenést jen jedno embryo. Není to pouze z důvodu zachování možnosti příspěvku na 4 IVF cykly od zdravotní pojišťovny, hlavním důvodem je prevence vícečetného těhotenství, které je z mnoha důvodů rizikové.
I po prodělané pohlavní nemoci samozřejmě existuje možnost kryokonzervace embryí, jen je nutno podle platné legislativy tato embrya skladovat odděleně.
Funkce Vaší štítné žlázy je snad sledována endokrinologem a korigována patřičnými léky, pokud jsou kontroly při zavedené léčbě v pořádku, pak by toto Vaše onemocnění nemělo mít na úspěch IVF a průběh těhotenství vliv.
V případě Vašich dotazů k uvedenému mne můžete kontaktovat na lhromadova@repromeda.cz.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
miminko  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,děkuji vám za odpověď,chtěla bych se prosím zeptat zda je skladování embryí odděleně zpoplatněné a pokud ano kolik to stojí.Nabízí tuto možnost každé centrum nebo jen některé,nám totiž v Pronatalu tvrdili že v takovém případě mrazit nejde a o téhle možnosti nám nic neřekli.Neradi bychom o embryjka přišli pokud je aspoň nějaká možnost embryjka uschovat,klidně i v jiném sanatoriu,dejte mi prosím vědět.Je možný převoz embryí z jednoho sanatoria do druhého?Předem moc děkuji.

Reakce na miminko

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Opravdu nevím, zda je oddělené skladování embryí možné v každém centru asistované reprodukce, u nás ano. Embrya každého páru s touto potřebou jsou skladována v separátním kontejneru, náklady na toto skladování jsou docela vysoké, u nás 2900 Kč měsíčně.
Převoz embryí ke skladování je samozřejmě možný, ale rovněž by byl zpoplatněn, částka je počítána podle vzdálenosti obou míst. Zdarma převážíme biologický materiál pouze klientům, kteří u nás podstupují cyklus se stimulací vaječníků a odběrem vajíček.
Máte-li další dotazy či zájem o naši pomoc, jsem Vám k dispozici.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí