Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Dlouhý a krátký protokol- v čem je rozdíl? - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Dlouhý a krátký protokol- v čem je rozdíl?

Dlouhý a krátký protokol- v čem je rozdíl?

Leonka301  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, prosím Vás pěkně, chtěla bych se Tímto zeptat na rozdíl při stimulaci mezi dlouhým a krátkým protokolem, v čem je rozdíl,krom délky stimulace a je-li snad jednen z nich lepší?!3x jsem měla krátký protokol, teď mě čeká dlouhý, tak nevím, co si pod tím představit. Děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne. Leona
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
obrý den.
Při stimulaci před IVF užíváme kombinované podání 2 typů přípravků. Jeden (analog GnRH) "vypíná" vlastní hormonální řízení, druhý (gonadotropiny) na vypnutém terénu stimuluje činnost vaječníků.
Rozdíl mezi dlouhým a krátkým stimulačním protokolem je v různé časové kombinaci apliakce těchto dvou přípravků.
Nedá se říci, že by některý z protokolů byl jednoznačně účinnější. Každý má svá pro i proti.
Podrobnější info můžete případně najít na XXXXXXXXXXX v kapitole Stimulační protokoly a Léky (pro snadnou orientaci radím užít mapu stránek.
MUDr. Jan Šulc
IlonaD
IlonaD  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu – pokud to bude z níže uvedených informací možné.V nejbližších dnes se chystám na 3.IVF. Při 1. IVF jsem měla kráký protokol s antagonistou (píchání Gonalu od 2.dne menses, pak se k tomu ještě přidaly nějaké další injekce – už přesně nevím název). Reakce byla veliká (32 odebraných vajíček), výsledkem hyperstimulační syndrom. Při 2. IVF byl postup stejný, ale syndromu jsme se vyvarovali, vše proběhlo dobře a reakce byla dle mého akorát (cca 17 zralých vajíček). Transfer embrya byl úspěšný pouze v prvém případě (mé 1. dítě). Od té doby celkem 8x neúspěšný trasferů. Nyní se chystám na 3.IVF a doktor zvažuje změnu protokolu na dlouhý. Mám trochu obavy, aby byl pro mne vhodný, vzhledem k dřívějšímu hyperstimulačnímu syndromu a také vzhledem k tomu, že byl vždy získán dostatek zralých vajíček.Kultivace embrií byla vždy prodloužená. Tak proč měnit? Problém nemožnosti přirozeně otěhotnět je zřejmě v hodně špatném spermiogramu partnera. Nyní při 3. pokusu bude u nás provedena i metoda Picsi. Ještě by mě také zajímalo, zda by se neměly u mě provést nějaké kulivace nebo něco podobného (když se stále nedaří uchycení kvalitních embrií).Genetické a imuno vyšetření máme v pořádku. Děkuji za případnou radu, můj věk 30 let.


Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
pokud jsou odběry takové, jak píšete,použil bych co nejjednodušší stimulační schéma.Doporučil bych Vám ještě imunologické vyšetření na protilátky proti vajíčkům a spermiím/pokud to nemáte/.Také pokud budou hladiny LH po 4 , stačí nasadit Menopur ve standardní dávce.U spermií bych provedl SpemFlow test a test integrity DNA .

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
Gyncentrum Ostrava
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Volba stimulačního protokolu není jednoduchou záležitostí. Neexistuje šablona, tedy jednoznačně doporučitelný postup. Já se vždy primárně přikláním k tomu, "neměnit sestavu vítězného týmu". Proto úspěšnou stimulaci opakuji. To u Vás ale bohužel nevedlo k otěhotnění. Takže zamýšlet se nad změnou považuji za racionální. Dlouhý protokol je jednou z možností. Osobně bych ale spíše zopakoval antagonistický protokol ale s jiným gonadotropním hormonem, třeba i urinárního původu. Radit na dálku je ale velmi svízelné. Věřím, že Váš lékař, který má k dispozici nejvíce informací, nejlépe Vás zná, pro Vás zvolí ten protokol, o kterém se domnívá, že má nejjvyšší šanci na úspěch.
Žádné kultivační vyšetření neodpoví na otázku, proč embrya neimplantovala.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
u vás , dop : kultivace + imunologie+ štitnou žlázou a kratky protokol s gonalem .
picsi muže anemusi dle spermiogram .
s Pozdravem .
Dr Samer Assad .

Reakce na REPROMEDA, s.r.o., Centrum reprodukční medicíny a preimplantačního genetického testování

Katka1311  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den,dne 4.5.(1DC)mi bylo píchnuto Diphereline za 12 dní KO a začala jsem stimulovat Gonalem 225j + 75j Menopur po týdnu píchání 5 folikulů 9,10,11,11.Další KO byla po 11 dnech stimulace a folíků na UTZ jen 3 14,16,18mm.Kam se poděly ty ostatní? Nechápu to.Další Ko proběhne zítra 28.5. ale nebude už pozdě na OPU?Nepopraskají folíky?Mám pocit že na dlouhý protokol špatně reaguji.1 IVF byl krátky protokol odebráno 7 oocytů.Je mi 36 let.

Reakce na Katka1311

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

stimulační protokol se nasazuje dle výsl. hormonálního profilu.Po 35 letech je vhodnější krátký nebo ultrakrátký protokol.Dlouhý protokol se užívá u mladších pacientek.Předčasné prasknutí folikulu je méně pravděpodobné, ale není vyloučené.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
V případě rizika hyperstimuůlačního syndromu je opravdu dlouhý protokol lepší než krátký. Je více zablokována vaše produkce hormonů a stimulace se dá lépe řídit.
Vzhledem k osmi provedeným transferům bez efektu gravidity, bych vám doporučil zvážit provedení PGD po pětidenní kultivaci embryí.
prim MUDr Pavel Texl
iveta  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobyr den pane doktore chtela bych se vas zeptat jaky protokol by jste mi doporucil pri mych normach.Dr.rikal ze je to v norne ale mne se to nezda.Jakou mam jeste sanci na ivf s vlastnima vajickama.4den cyklu jsou moje hodnoty TSH 2,64 mU/I FSH 2,7 U/I LH 3,7 U/I Estradiol 1513 pmol/I Prolaktin 16,64 mlU/I AMH 0,48 ng/ml.Mam uz za sebou 4 pokusy a bez uspechu.I kdyz po 4pokusu mne poslali na laparoskopii kde mi odstranili oba vejcovody,sactosalpinig.Vejcovody byli opouzrene,zanetlive.Prej ted mam trosku vetsi sanci ze by se to podarilo.1 pokus stimulace puregonem 3foliky 2vajicka oplozena.2pokus stimulace gonalem 4foliky- 2vajicka oplozena.3pokus stimulace menopurem 1vajicko neoplozeno.4pokus nativni cyklus bez stimulace 1vajicko oplodneno s transferem test negat.Chtela bych vedet vas nazor.Mam jeste nejakou sanci na otehotneni?Je mi 39let.Moc dekuju za kazdou odpoved.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Nevím jakou dávkou FSH jste byla stimulována v prvních třech stimulacích. Zisk jednoho až dvou vajíček je malý. Pravděpodobně vám zaváděli embrya do dělohy třetí den po odběru vajíček. (ze strachu aby se nepřestala vyvíjet)
Vzhledem k nutnosti si další léčbu hradit plně bez úhrady ZP vám doporučuji zvážit použití darovaných vajíček.

prim MUdr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

tygrice  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobry den nejak tomu nerozumim tomu dlouhymu protokolu byla mi pichnuta inekce prvni den menstruace na kontolu a na ultrazvuk jdu až 30.10.2012.doma mam inekce GONAL.ktere si pak budu pichat ale 8.11.mam dostat menstruaci.tak nechapu jak se to stihne:-(
Děkuji za vasi odpoved

Reakce na tygrice

Katka1311  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 7 odpovědí
Ahoj.Injekci si dostala na zastavení funkce vaječníků.To je na cca 14 dní a pak bude UTZ a hned budeš píchat Gonal dle určených jednotek (stimulační protokol,budou UTZ kontroly růstu folikulů a dle velikosti folikulů OPU(odběr vajíček).Menstruaci nedostaneš.Hodně štěstí:-)

Reakce na Katka1311

tygrice  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
ahojky děkuji ti moc:-)

Reakce na tygrice

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Každý z protokolů má své výhody a nevýhody. Obvykle se u žen mladších než 35 let jako první volí dlouhý protokol. Krátké protokoly se doporučují u žen starších a u žen, kde je předpoklad horší odezvy vaječníků.
Podrobné informace můžete najít na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc
Paulika  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala, z jakého důvodu se užívá antikoncepce u dlouhého protokolu před užitím nosního spreje a vlastní stimulace. Jaké jsou přednosti tohoto protokolu ? Děkuji.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
antikoncepce není před vlastní stimuací nutná. Některá centra ji využívají k plánování začátku stimulace. Obecně řečeno, delší protokol snižuje riziko hyperstmulace. Vždy je však nutné sledování reakce ovarií nejen UTZ vyšetřením, ale i sledováním hormonálních hladin.
prim MUDr Pavel Texl
BEA  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
dobry den mam 37let sem si mislela ze mi to vindena 99% pocet foliklu7 pocet ziskanych oocytu7 dg.sterilitas1.,idiopaticka,partnerka heterozygotfvleiden toto vubec nevim co to znamena:)dop.1.cyklusivfs et za st. p.opu.....kratky antagnrh+ufsh-sant menopur cetrotide s celkovou davkou fsh 0lh 0 hmg3075.ovulace ovitrille tak sem cekala hnet ten1 den mi bylo zeceno ze se nepodarilo ani jedno vajicko oplodnit tak se vas ptam mam este sancu do toho investovat bojim se sklamani dakujem za vas nazor s pozdravom pani botosova
BEA  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
muze mi nekdo odpovedat na dotaz dekuji:)
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den, ve vašem případě doporučuji použití krátkého protokolu, který dává naději zisku většího počtu kvalitních vajíček. Nepoužival bych antagonisty typu Ovitrel, Orgalutran.
A vzhledem k neúspěchu oplození doporučuji kontrolní SPG včetně f-čních testů.
prim MUDr Pavel Texl
lena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den mám dotaz ohledně stimulace při nízkém amh.Mám 25 let a mé amh je 0,68.Jaký protokol by byl podle vás nejlepším řešením?Za odpověď předem děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí