Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bude hCG klesat? - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Bude hCG klesat?

Bude hCG klesat?

Ivka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se Vás zaptat byla jsem na krvy a měla jsem hodnotu HCG 2568 po 14 dnech od ET,6 dní kultivac, je možné že mi to začne klesat?Na ultrazvuk jdu až za 3 týdny ta doba je nekonečná.Díky za odpověd Ivana
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Je jednoznačně dobrou zprávou, že HCG je pozitivní. Další vyšetření je možné a hladina by měla stoupat. Nicméně ani určitý pokles ještě nemusí znamenat problém. Osobně opakování vyšetření považuji za zbytečné. Ani vzestup hladiny HCG totiž nemusí znamenat, že vše je v pořádku. Doporučuji trochu se uvolnit, přestat se stresovat. Vím, že se mi to lehko říká, ale i psychická pohoda hraje důležitou roli.
Přeji bezproblémové těhotenství.
MUDr. Jan Šulc
Sylva  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,15 den po ET jsem měla hCG 1148.Bylo mi zavedeno pouze 1 embryo,myslíte,že jde jednoznačně o jednovaječná dvojčata nebo může jít i při tak vysoké hodnotě hCG o normální těhotenství.Děkuji za odpověď.Sylva
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den paní Sylvo
Hodnota hCG ukazuje jen aktivitu placentárních buněk. Z hodnoty hCG nelze stanovit četnost plodů. Při zavedení jediného embrya je pravděpodobnost jednovajčných dvojčat velmi malá asi 1:20000. Gratuluji k těhotenství, ale musíte počkat na UTZ vyšetření.
drtexl
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Usuzovat z hladiny hCG na dvojčata není možné. Hladiny mají vysokou variabilitu. Četnost plodů můžeme posoudit až na základě UZ vyšetření.
MUDr. Jan Šulc
Kateřina77
Kateřina77  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o posouzení. Včera 13 den po ET (2 blastocysty po 5 PK) byla hodnota HCG 100j., dnes tedy 14 den po ET nárůst pouze na 114 j. Je nějaká šance, že se jedná o prosperující těhotenství? Děkuji za odpověď. KN
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Hladiny HCG velmi kolísají. Ze dne na den nemusí dojít k výraznějšímu vzestupu. Takže stále je reálné, že jde o normálně se vyvíjející těhotenství.
MUDr. Jan Šulc
Yadine  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Klesající hladina HCG po ET
Dobrý den,prosím o radu,7.den po ET tedy 15.4.jsem si nechala odebrat krev ,meli jsme prodlouzenou kultivaci 5 dní,a hcg v kvi vyslo 7,dalsi hcg bylo 15 a to bylo 17.4. a dnes znovu a to bylo 14 hcg jen.Mám jeste sanci,ze by to bylo tehotenstvi?Dekuji moc za odpoved Veronika
Jinak dnes jsem 11.den od ET.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
je zcela zbytečné si dělat hCG v takové frekvenci a tak brzo po ET. Doporučuji první kontrolu hCG při transferu blastocyst pátý den,12 dní od transferu. Týden po pozitivní hodnotě hCG provádíme ko UTZ.
Pokud je hodnota kolem 100 jednotek , není nutná žádná další kontrola.
prim MUDR Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí