Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kdy na další IVF po porodu/kojení - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Kdy na další IVF po porodu/kojení

Kdy na další IVF po porodu/kojení

anonymZ
anonymZ  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na váš názor, kdy se můžu začít s dalším IVF po porodu/ukončení kojení. Mám 7 měsíčního syna po IVF a stále ho kojím a chtěla bych pochopitelně kojit co nejdéle, ale zároveň jsem někde slyšela/četla, že na další IVF je vhodné jít až po roce po ukončení kojení? Další IVF už budeme samoplátci, tak bych nerada zbytečně mrhala penězi, časem a nervy. Děkuji.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
pokud by se jednalo pouze o transfer rozmraženého embrya (KET), můžete ho provést kdykoli v přirozeném cyklu.
Pokud by se jednalo o stimulaci ovulace a odběr vajíček, pak doporučuji až po ukončení kojení. (hormony přestupují do mateřského mléka)

prim MUDr Pavel Texl

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Při kojení je zvýšená hladina prolaktinu, což může bránit otěhotnění i při IVF programu. Takže další pokus určitě doporučuji až po skončení kojení. Rok ale není třeba čekat. Stačí kontrolovat hladinu prolaktinu v krvi a k IVF přistoupit, až bude normální - obvykle to trvá cca 2-3 měsíce po konci kojení.
MUDr. Jan Šulc

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí