Prednison a KET

Prednison a KET

jitouch1  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před IVF mi nebyl předepsán Prednison, přestože jsem o něj žádala. Vím, že v jiných CAR se standartně předepisuje. V prosinci půjdu na KET. 1) Má smysl brát v tomto případě Prednison (od prvního dne cyklu 5mg), a to kvůli imunitě?

2) Slyšela jsem i druhou verzi, že pokud se nebral už před OPU, tak to nemá smysl, protože prý jeho význam je v jeho vlivu na vajíčka a embryjka?

Z vyčtených článků se spíše přikláním k první verzi, ale předem velmi děkuji za vaši odpověď.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Jedním z účinků Prednisonu je ovlivnění imunitních reakcí. Má-li podávání tohoto léku v rámci IVF programu nějaký význam, spočívá v modifikaci interakce mezi mateřskou tkání a embryem. Prednison lze použít v cyklech se stimulací i v cyklech se zmraženými embryi (zde pak nezáleží na tom, zda byl užit v předchozím cyklu se stimulací či ne).
MUDr. Jan Šulc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní. Sanatorium Helios spolupracuje s jedním z nejúspěšnějším centrem světa , australským Sydney IVF a užíváme jejich licenčních výhod. To znamená, že máme přístup ke všem výsledkům výzkumu tohoto centra. V současné době léčbu Prednisonem nepouživáme ani při stimulaci a odběru vajíček , ani před KETem. Tato medikace nikterak nezlepší výsledkek ET. Ten je závislý především o kvality kultivace a tudíž od kvality embryí. Dr Texl Sanatorium Helios

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí