Počítání těhotenství po IVF

Počítání těhotenství po IVF

termix  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
stále mi není jasné, jakým způsobem se počítá délka těhotenství při Ivf. Jestli je to stejně jako u normálního těhotenství - od prvního dne poslední menstruace - nebo přesně ode dne mimotělního oplodnění. Zde je jasný den oplodnění po odběru oocytů, takže nevím, jak si mám dobu těhotenství počítat. Jsem teprve na začátku(laboratorní těhotenství) a mám pozitivní testy HCg z moči i krve, na ultrazvuk jdu až poslední týden v březnu.
Děkuji pěkně za odpověď T.P.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
K odběru oocytů dochází obvykle 13. den (plus minus 2 dny). U otěhotnění přirozenou cestou to je stejné. Takže ve výpočtu trvání těhotenství není rozdíl. Vždy stáří těhotenství udáváme v týdnech od 1. dne poslední menstruace. Je to trochu nelogické, miminko je vždy u dva týdny mladší, ale tak je to zvykem počítat.
MUDr. Jan Šulc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
těhotenství počítejte od prvního dne podávání injekcí s FSH
dr texl
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
arbitrážně je den odběru vajíček, tedy den oplození, brán jako 14. den menstruačního cyklu. Doporučuji tedy od tohoto data odpočítat 14 dnů do minulosti a od výsledného dne počítat délku těhotenství.
S pozdravem a přáním všeho nejlepšího MUDr. Lenka Hromadová
termix  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Velice děkuji za odpovědi a přeji mnoho šťastných pacientů-pacientek.
T.P.

Reakce na termix

anonym  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den, jak je to teda se mnou. poslední ms 23.2. , injekce jsem začala již 17.2. Včera měřeny folikuly a největší je 11mm 12.3 kontrolní ult a cca 16 plánovaný odběr. odkdy mám počátat zač. případného těhotenství. Děkuji
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
vždy to bere od posledni dne mensesů, , vždy počitá stimuláce a odběrů .
s pozdravem .
Dr Samer Assad.
Lenka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den pane doktore chci se zeptat jsem po travsferovaná 2embrya po ICSI 11 den dneska jsem si dělala test na otěhotnění a bohužel nejsem není to brzo když na kontrolu a testy jdu 14.5 žádny problém nemám menzes jsem nedostala nekrvácím,leky beru ale bojím se že nejsem těhotná!! Děkuji Lenka

Reakce na Lenka

Lenka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se ještě zeptat.Prsa-vytéka mi voda tmavá málo po IVF co to znamená?Děkuji Lenka
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Musíte vydržet. Odběk krve je stále přesnější než močový test. Také záleží na tom, který den kultivace byla embrya zavedena. Pokud se jedná o blastocysty s transferm 5. den kultivace ko hCG 12 dno po té. U transferů 3. den musíte tak dva dny přičíst.
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí