Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Špinění po embryotransferu - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Špinění po embryotransferu

Špinění po embryotransferu

jullinka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
dobry den,jsem 15 dni po transferu, byly mi transferovana 2 embrya. 20.11 jsem mela dosat mesicky a uz 19.11 jsem zacala mirne spinit a trva to az dodnes. je to jen svetle hnedy vytok, obcas jsou to jakoby jen nejake vlakna. tt si mam udelat az zitra. muzete mi rict co to znamena. jinak zadne dalsi problemy nemam, citim se dobre. dekuji za odpoved
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Špinění je slabé krvácení. Nejde tedy o příliš dobrou zprávu, může jít o počátek menstruace. Na druhou stranu jsem již mnohokráte viděl, že krvácení bylo příznakem zániku jednoho embrya a druhé se zdárně vyvíjelo. Radím tedy nepodléhat panice a vyčkat výsledku gravitestu. Pokud užíváte nějaké léky, zatím je nevysazujte.
MUDr. Jan Šulc
evik
evik  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych poradit. Jsem po 1. ET. Stimulovala jsem Gonalem 225 IU cca 16 dní. 19.1 jsem byla na OPU a výsledkem bylo: 20 folikulů, z toho 14 vajíček, vhodných k oplodnění 7. Celkem se oplodnily pouze 4. Po 5-ti denní PK mi byly zavedeny 2 embryja ve stadiu kompaktní moruly. 8. Den jsem začala trošku špinit, 9. den to už bylo spíše takové hnědočervené špinění. Dnes jsem 10. den po ET a vypadlo ze mne něco jako kus sliznice ve tvaru trojúhelníku o velikosti cca 5x 3 cm. TT negativní. Myslíte, že má cenu ještě doufat?

Děkuji za rady.

Evik
Ivka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat zdá je možné že pozitivní test je příčína aplikovaného Ovitralu 25.1.Dneska je to 10 dni co jsem po ET ,2 embria 6 dní porodloužená kultivace,testy jsou od 6 dne pozitivní,ale včera jsem začla lehce krvácet a dneska jen špiním.Jsem z toho zmatená a doba než pujdu na krev je nekonečná prosim poraťe mi někdo.Díky všem za odpovědi Ivka
Verounik  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
měla bych na Vás prosbu. 6.2.2011 jsem podstoupila embryotransfer, kdy mi byla vložena dvě embrya po 5ti denní kultivaci. Včera v noci jsem začala mít velké bolesti jako při MS (v mém případě tedy bolest zad a pravé nohy, protože bolestí břicha při MS netrpím). Včera přes den jsem zase trpěla velkou migrénou, na kterou netrpím. Dnes je již bolest minimální, ale od včerejšího rána jsem začala špinit. V pondělí jdu na krevní test, který mi potvrdí nebo vyvrátí těhotenství, ale chtěla bych vědět, jestli je ještě nějaká možnost, že jsem těhotná. Medikace: 3x 2 tablety utrogestanu vaginálně a ještě prednison.

Moc děkuji za odpověď.

Veronika
mona  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 12 den po ET a začala jsem špinit. Těhotenský test zatím negativní. Mám ještě nějakou naději, že bych mohla být těhotná?
zlatko  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem po uspěšném 3IVF a čekáme dvojčata.Mezi 7 a 8 týdnem jsem začala občas špinit.Neni to čistá krev spíš hnědá.Beru utrogestan 2-2-2.Myslíte,že by mě to mělo znepokojovat a měla bych zavolat lékaři?Na kontrolu jdu 2.4.Děkuji za Váš názor
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
špiněni , po USPĚŠNY IVF , může byt hlavně berete uterogestan .2.2.2
a ac, folicum 1x d . a dle kontrole a uz dostanete dalši postup .
držim vám pálce .
DR Samer Assad .
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Slabé krvácení je na počátku těhotenství poměrně častým jevem. Platí to u těhotenství vzniklého přirozenoou cestou i po IVF. U dvojčat výše uvedené platí podtrženě. Do jisté míry jde ale o varovný příznak. Doporučuji určité omezení fyzické aktivity a raději i aktivity sexuální. Riziko je sice malé, ale opatrnosti jistě není nazbyt. Utrogestan berte dále. Kdybych byl Vaším lékařemn, určitě bych chtěl, abyste mě informovala. Kontrola ale, pokud krvácení nezesílí, není nejspíše nutná.
Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc
Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Dobrý den,
prosím o radu dne 7.4 jsem podstopila transfer jednoho embrya ve stadiu blastocysty.Čtvrtý den po transferu jsem začala malinko špinit, není to pořád jen občas drobně. Mám se nejak obávat? Na test je ještě brzo tak nevím.Dekuji
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, nevím jaké léky nyní užíváte, ale můžete si zvýšit dávku Utrogestanu. Za dva dny si také můžete nechat odebrat krev na vyšetření hCG. Špinění nemusí být projevem neúspěchu.
Hodně štěstí přeje DR Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Dobrý den,
zavádím urogestan 2-0-2
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

dávka Utrogestanu 2-0 - 2 je dle mého názoru nízká.Je vhodnější začít s dávkou 3 x 2 tbl. denně.Špinění po ET může bát způsobeno i implantací embrya.Proto dodržte klidový režim a konzultujte se svým lékařem vyšší dávku Utrogestanu.
MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Dobrý den,
kontaktovala jsem mé centrum a zvíšila jsem dávku utrogestanu o 2 tablety.Řekli mi ,že nemám léky zavádět,ale polikat at nedráždím sliznici.Špinění hned přestalo.Myslíte,že je ještě nejaká šance na úspěch?Dejuji pěkný den

Reakce na Renulka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Nechte si zítra udělat krevní test na těhotenství (hCG)měl by být pozitivní. Dr Texl

Reakce na Renulka

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
šance je zde stále, uvidíte po testu HCG.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Anett  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den již čtyřikrát jsme s přítelem podstoupili ET vždy negativní.Vajíčka se nám ale oplodnila všecka.Můj přítel se s bívalou mamželkou snažili 2 roky a nepovedlo se.Já mám 3 zdravé děti a vždy jsem otěhotněla bez problému.Mohlo by to mít alergie na sperma.
Andrýsek  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem 11. den po ET, zítra jdu na krev, ale začala jsem včera večer mírně špinit. Beru Utrogestan 3x2 tbl a Prednison 1-1/2-0 tbl. Byla mi transefována 2 embrya po 5-ti denní kultivaci, jedno bylo již ve stádiu Moruly. Metoda napíchnutí spermie do vajíčka a monitoring pod kamerou.... čímž se pravděpodobnost úspěchu zvýšila na 52%! Což už mi příjde slušné, ale stejně mě to špinění znervózňuje, i když vím, že to nemusí nic znamenat. Moc si přejeme miminko, je to již 2. ivf! Prosím o nějaké Vaše názory a zkušenosti... Popř., jakou si myslíte, že mám šanci? Děkuji Andrea
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
přeji hodně štěstí, ale embrya ve stádiu moruly pátý den kultivace jsou pomalejší. Také transfer dvou embryí nesvědčí o přínosu "kamerového monitoringu" pro výběr embrya.
Přeji hodně štěstí, ale zajímal by mne výsledek těhotenského testu.
děkuji za zprávu prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Andrýsek  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď. Bohužel, těhotenství se nepotvrdilo :(. Ráda bych se ale ještě zeptala na Váš názor..... Co si myslíte o zavedení dvou embryí, každé v jiné fázi vývoje? Když se jedno zavede dejme tomu 8-mi buněčné a druhé např. ve fázi moruly? A pak, jaká je šance, že pokud se uchytí jen jedno, tak to druhé, které odejde s sebou strhne to druhé těhotenství? Děkuji moc za Váš názor, přeji hezký den. Andrea
Lus  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore,

jsem 12 den po transferu jednoho embrya. Vcera jsem začala z lehka špinit a pociťuji bolest břich jako při začínající menstruaci.

Je ještě nějaká nadějě úspěšného otěhotnění? Nebo je vše v háji.

Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne L. J.
ruzich
ruzich  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer, neházejte flintu do žita měla jsem to samé a do tří týdnů porodím holčičku.Dáreček pod stromeček :)Přeji hodně štěstí

Reakce na ruzich

popelnicek  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den ja som to transferu jednoho embrya.včera som špinila mala som bolesti ako pri menstruaci.a dneska už krvacim asi už je to stratene.že.alebo možem otehotniet .M P Dakujem za odpoved.

Reakce na popelnicek

Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Dobrý den a jak dlouho po transferu jste?
maamina  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den ,
jsem 8 den po ET a stále mě pobolívá levý vaječník. Beru 2-0-2 Utrogestan a 1/2 Prednison. Chtěla jsem se zeptat zda se mám dát do klidu nebo začít plašit.
Díky Haník
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
mírné bolesti v podbříšku mohou být naopak pozitivním znamením. Těhotenský hormon hCG, který se nyní začíná tvořit, lehce sznovu stimuluje vaječníky. To se může projevit citlivostí ovarií.
držím vám pěsti.
prim MUDr pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Andelka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den, mam stejný problem , ale do toho jsem zacla trosku špinit :-((
René  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
dnes jsem 7 den po ET.beru 3x2 utrogestan,estrimax.Od 5 dne po ET me pobolívá v podbřišku až pýchá a malinko jsem jeden den špinila.Je to znamení,že přijde menstruace nebo to může mít jiný důvod?Moc děkuji Renata
Wendy  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
dnes mám 7den po IVF ( přenos rozmražených embryí KET/DAE ). Od 3dne po transféru lehce špiním ( není to ani na jednu intimku )špinění trvá až doteď. Už jsme s manželem po 3 neúspěšných IVF. Už nevím co dělat. Je to špatně ? Byly zavedeny 2 embrya.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
již je čas na těhotenský test - odběr HCG.Měla by jste brát Utrogestan od dne embryotransferu.Špinění po ET může být,ale ne stále.
Počkejte na výsledky HCG a dle toho se domluvte se svým lékařem o dalším postupu.
MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
zuzka 1  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den jsem 11.den po ET.Nemela jsem prodlouzenou kultivaci,takze 14dnu po odberu vajicek.Kdy mam zkusit tehotensky test?Uzivam utrogestan 2-0-2.
Dekuji za odpoved

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí