Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
IVF nebo ICSI? - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

IVF nebo ICSI?

IVF nebo ICSI?

Lucinka88  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Včera jsem podstoupila odběr vajíček na IVF, bylo mi odebráno 9 vajíček, když jsem dnes volala do laboratoře bylo mi řečeno, že se oplodnilo jen 1 vyjíčko:(. Myslíte si, že jsme měli zvolit radší metodu ICSI?Předem děkuji za odpověď.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den, ICSI je standardní technikou, užívanou k lepšímu oplodnění vajíček.Pokud s oplodnilo málo vajíček, v dalším cyklu bych Vám doporučil ICSI nabo PCSI. MUDr.Pavel Čermák, Ph.D. Gyncentrum Ostrava www. XXXXXXXXXXXXXX
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
...
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
vážená paní, o vhodnosti provedení ICSI by vám měl poradit lékař centra, kde se léčíte. O vhodnosti ICSI rozhoduje výsledek spermiogramu. Bohužel i při dobrém spg výsledku nemusí být klasický způsob oplození úspěšný a při opakování IVF je dop. provedení ICSI. před IVF je dobré vyšetření i imunologického faktoru neplodnosti, který může být příčinou neúspěchu oplození. Pokud není indikace k ICSI vždy dáváme přednost klasickému oplození. Dr Texl sanatorium helios brno
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Záleží na řadě okolností - především na kvalitě vajíček a spermií. Důležitý pro správné rozhodnutí je nález ve spermiogramu, případně výsledek reakce akrozomu. Obecně ale platí, že metoda ICSI dává vyšší šanci na vznik embryí. Nicméně ani tato metoda oplození ve 100% nezaručí. Ještě vyšší šanci na úspěch než ICSI přináší PICSI.
MUDr. Jan Šulc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dovoluji si malou poznámku k vhodnosti ICSI nebo PICSI. Modifikace techniky ICSI je tzv. Petervonovo ICSI -PICSI . Tato technika nepřináší obecně vyšší šanci na oplození vajíček. Před rozhodnutím o vhodnosti této techniky doporučujeme provedení vyšetření celistvosti DNA spermií. Pouze u párů, kde fragmentace je horší jak 30% a menší než 60% má provedení PICSI význam. dr texl sanatorium helios brno
martina  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
partner má pouze 4%normálnícho tvaru spermií, ostatní parametry jsou v pořádku, IUI bylo neúspěšné, jakou metodu nám doporučujete?
Děkuji.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, stejně jako v předchozí odpovědi je nutné znát jak hodnotí spermie centrum, které provedlo spermiogram. Dle platné WHO normy je za normospermii považováno nalezení 4% normálních spermií (potom nemáte problém a stačila by klasická kultivace bez ICSI). Nebo se toto centrum řídí starou normou která stanoví normu na 30% normálních spermií. V tom případě je váš výsledek výrazně podnormální a doporučuji doplnění spermiogramu o test fragmentace DNA spermií, TW a IBT test. Z výsledků těchto vyšetgření lze pak doporučit techniku oplozování: KK, ICSI, PICSI, IMSI...)
prim. MUDr. Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

martina  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpověď, ale moc jí nerozumím. Výsledek je pořád stejný a zaleží na pracovišti, jak to posuzují? Pokud si pamatuji, tak lékař říkal, že za normu tam považují 30%. Pokud se snažím to chápat, tak asi jsou rozdílné tabulky v hodnocení? Děkuji za ochotu k odpovídání, Martina.

Reakce na martina

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den paní Martino,
V současné době je doporučeno užívat při hodnocení spermiogramu mezinárodní normu (WHO), která považuje za normální nález 4% normálních spermií. Opravdu je výsledek srovnatelý s dříve používanou normou (30%), ale nová norma je přísnější a umožňuje lepší výběr spermií. Toto není tak podstatné, jako moje další doporučení - provedení f-čních testů: test fragmentace DNA a IBT test.
IUI není vhodnou metodou léčby, pravděpodobně bude nutné ICSI nebo PICSI.
prim MUDr Pavel Texl)

Reakce na Sanatorium Helios

martina  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, děkuji moc za odpovědi. Můžete mi prosím říci, co je to za testy? Testy ze spermií či z krve?? Zda to hradí pojišťovna? Děkuji moc, Martina.

Reakce na martina

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
test integrity DNA se provádí barvením vzorku spermií. Je velmi důležitý pro rozhodnutí o technice oplození. Oplození technikou PICSI indikujeme právě na výsledku tohoto testu. Bez něj je tu rozhodování o ICSI a PICSI jen předvádění hráčů karet, kdo dá vyšší kartu. Mnohdy mi chybí v odpovědích a radách zdůvodnění proč?
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Leonka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den,
pane doktore, integrita DNA se provádí vždy?
Máme za sebou tři neúspěšné IVF-vždy prodloužená kultivace,2x ICSI,sledováni embrií , AH, nic nepomohlo, mám málo vajíček, vždy tak 2-3 zralá,partner má sperma normal, já mám neprůchodné vejcovody, věk partnera 28, můj 39. Při prodloužené kultivaci embria postupně odpadnou, zbyde vždy jen jedno na vložení.
Partner má i genetiku o.k. Já ne, ale PGD vzhledem k množství embryí a zániku(a také ceny)nebylo provedeno.
Děkuji

Reakce na Leonka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
test integrity DNA neprovádí všechna centra. Ale naše zkušenosti ukazují důležitost tohoto vyšetření pro zvolení postupu oplození.
I kultivaci provádí každé centrum jinak. Zvlášť blastocysty jsou velmi citlivé a technika oplození a kultivace mohou výsledek velmi ovlivnit.
prim MUDR Pavel Texl

Reakce na martina

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená Martino,
současný manuál WHO uvádějící normu pro spermiogram udává, že 5 mužů ze 100, kteří mají pouze 4% normálních spermií, může přirozeně zplodit dítě. Přirozené početí tedy není vyloučeno, je však málo pravděpodobné. V našem sanatoriu bychom Vám doporučili provedení ICSI.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
visnu  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli může mít metoda ICSI vliv na kvalitu embryí. V 1. IVF se nám bez ICSI oplodnilo sedm vajíček z deseti, ale do třetího dne zůstala pouze dvě embrya. Tentokrát - při 2. pokusu se z osmi vajíček oplodnila čtyři, ale obávám se, aby průběh nebyl podobný jako při 1. pokusu. Podstoupili jsme s partnerem základní genetická vyšetření a vše bylo v pořádku. Příčinou neplodnosti je u mne absence vejcovodů, přítel je v pořádku. Čím může být způsobena špatná kvalita embryí a hraje zde roli i práce embryologa?
Předem děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí