Délka užívání Utrogestanu

Délka užívání Utrogestanu

Míša78  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, ráda bych znala Váš názor. Jsem 14 den po IVF, zavedena 2 embrya. Den před ET jsem začala brát poševně Utrogestan 2-2-2. Mám pozitivní těhotenský test a Utrogestan mi dnes dochází. Volala jsem do centra, kde mi sestřička bez konzultace s lékařem řekla, že další není nutný. V diskuzích se však dočítám, že pacientky užívají utrogestan třeba celý první trimestr. Na UTZ jsem objednaná za 7 dní. Ještě užívám Prednison kvůli zvýšené hladině antispermantických protilátek.Děkuji moc za odpově´d.Michaela
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Názory na to, jak dlouho po transferu embryí užívat gestagenní podporu, tedy např.Utrogestan, se stále vyvíjejí. Dlouho platilo doporučení gestagenní podpory do 12. týdne. Tento interval se stále zkracuje. Poslední studie dokonce ukazují, že je opravdu možné Utrogestan vysadit již za 2-3 týdny po ET při pozitivním gravitestu. Na druhou stranu delší užívání zcela jistě nevadí.
MUDr. Jan Šulc
Katka 83  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Od večera po OPU jsem začala užívat Utrogestan v dávce 1-1-1, v den ET 1-2-2 a nadále 2-2-2. Chtěla bych se zeptat, zda je toto dávkování dostatečné a byla by vhodná kontrola hladiny progesteronu. Po předchozích neúspěšných IVF jsem začala krvácet ještě před provedením TT. Moc děkuji za odpověď.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Dávka 3xdenně 2 tbl je zcela jistě dostatečná. Vyšší se neužívá. Stanovení hladin progesteronu nemá žádný smysl.
Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
vážená paní, po ET běžná naše dávka utogestanu je 2 - 0 - 2 tbl.
tuto dávku považujeme za dostatečnou. Dle našeho názoru na úspěšnost ET má větší vliv kvalita embryí. viz naše XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
DR Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí