Užívání Prednisonu před IVF

Užívání Prednisonu před IVF

Paulika  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, dlouhodobě jsem se léčila se sníženou imunitou. Nyní jsem již v pořádku. Jsem však před léčbou IVF, která má být zahájena spolu s užíváním Prednisonu. Ráda bych se tak zeptala, zda je užívání tohoto léku nutné a jaký vliv má na imunitu. IVF podstupuji z důvodu neplodnosti partnera. Také by mne zajímalo, pokud budu lék užívat a onemocním, zda se vysazuje, či nikoli. Děkuji.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
paušální užívání Prednisonu v průběhu IVF cyklu neprovádíme a nedoporučujeme. Myslím si, že ve vašem případě je jeho užití zbytečné.
prim MUDR Pavel Texl
anonym  |  návštěvník
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
užívání Prednisonu je dle ordinace imunologa.
Určitě ho užívejte , je důležitý pro vyrovnání protilátek.
Při onemocnění musí určit lékař, zda lék vysadit nebo ne, záleží na onemocnění.
Vůbec takto ani nepřemýšlejte, nalaďte se pozitivně na stimulaci, ať se zadaří!!!
Hodně štěstí a s pozdravem
Markéta Brandani IVF
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Milá Markétko, paní ve svém dotazu uvádí, že se léčila pro sníženou imunitu. Proto je užití Prednisonu nevhodné a zbytečné.
Líbí se mi pacienti kteří přemýšlí. Odpovědi: nepřemýšlej a čekej na zázrak, ale ne.
prim MUDr Pavel Texl
tygrice  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobry den, chci se zeptat jen na jednu otazku: je dobry napad brat kyselinu listovou pred ivf .i na štitnou žlazu..děkuji za odpověď
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Užívat kyselinu listovou doporučuji každé ženě, která plánuje otěhotnění. Ať již cestou přirozenou nebo pomocí IVF.
Funkci štítné žlázy ale užívání kyseliny listové neovlivní.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

tygrice  |  návštěvník  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobry den muzu brat kyselinu listovou a kdyz mam uz zahajenou stimulaci.dekuji za vasi odpoved:-)

Reakce na tygrice

Wendy  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda mi prednison může zhoršit funkci štítné žlázi když jsem ji měla před prvním IVF na hranici a zda ovlivňuje pálení žáhy.Chystám se na druhý pokus a chtěla bych předejít rizikům. Děkuji za odpověď :)

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí