Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vyšetření průchodnosti bez laparoskopie - Vyšetření průchodnosti vejcovodu - Diskuze

Vyšetření průchodnosti bez laparoskopie

Vyšetření průchodnosti bez laparoskopie

johanna  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 8 odpovědí
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda se u nás provádí ještě jiné vyšetření průchodnosti vejcovodů,než je laparoskopie-pokud možno bez nutnosti hospitalizace v nemocnici.Slyšela jsem o ultrazv. a rentgenovém vyšetření pomocí kontrast.látky,ale když jsem se na to informovala u své gynekoložky,bylo mi řečeno,že tato vyšetření se dávno nedělají,že jediná možnost je laparoskopie.Pokud tedy existují ještě jiné možnosti,nemohli byste mi napsat,kde se u nás provádějí,zda jsou věrohodné a zda jsou bolestivé?Ještě bych se ráda zeptala,pokud by bylo prováděno IVF z důvodu špatného sermiogramu partnera,je nutné vyšetření průchodnosti?Slyšela jsem,že by mohlo dojít k mimoděložnímu těhotenství!Mockrát děkuji.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Existují i jiné možnosti vyšetření průchodnosti vejcovodů, např. HyCoSy, HSG, aj. Podrobnosti můžete najít v naší odpovědně na XXXXXXXXXXX. Kdo ho kde provádí musíte zjistit dotazem na konkrétním pracovišti.
Před IVF není toto vyšetření třeba provádět. Riziko mimoděložního těhotenství při IVF existuje. Není ale velké a vyšetření průchodnosti samo o sobě toto riziko nezmenší.
MUDr. Jan Šulc
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
Rentgenové yvšetření, tzv. hysterosalpingografie (HSG) se stále provádí ve většině orkresních nemocnic. Další možností je ultrazvukové vyšetření kontrastní látkou, a speciální "laparoskopie" přes pochvu, kterou provádí v centru Pronatal v Praze.
Ale myslím, že se Vám lehce podaří zajistit rentgenové vyšetření, stačí si zavolat do nejbližších nemocnic na gynekologickou ambulanci, tam Vám jistě poradí.

dr. Otevřel, Unica, Brno, XXXXXXXXXXXX
Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Vhodnost a skutečná potřebnost vyšetření průchodnosti vejcovodů závisí na možných příčinách potíží s otěhotněním. Před IVF pro nízké hodnoty spermiogramu není toto vyšetření nutné. Laparoskopické vyšetření je nejspolehlivější (může zjistit také např endoemtriozu, srůsty...), provádíme ale také ultrazvukové vyšetření.

I.Crha, XXXXXXXXXXXXXX
misha1471  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
před rokem mi byla provedena laparoskopie. Ve zprávě je napsané, že průchodnost vejcovodů je zachována, zajímalo by mě, zda se nemohlo stát, že by kvůli laparoskopii se tento stav změnil, jestli nemohlo dojít následně ke srůstům?
Moc děkuji za odpověď.
Pupek  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den, mám podstoupit v brzké době IUI a bylo mi doporučeno vyšetření průchodnosti vejcovodů. Dali mi na výběr, ale já se nedokážu sama rozhodnout. Nemám jiné problémy, jako bolesti ani při menstruaci, tak by mě zajímalo, které vyšetření je pro mě lepší /méně bolestivé/? Rentgenové rentgenové hysterosalpingografie nebo diagnostická laparoskopie s pertubací?
Při rentgenovém HSG se prý používá jodová kontrastní látka, bojím se alergie, prý se při tom dá i umřít, je to pravda? Používám na desinfekci Jodovou tinkturu a při bolesti krku si stříkám Jodisol a bez problémů, je to stejný jod, tak by to mělo být bez problémů nebo to je něco uplně jiného? Jak dlouho HSG trvá a k čemu by jste ji přirovnali? Je to jako třeba vrtání zubů nebo porod? Jak velká bolest je po probuzení z laparoskopie a za jak dlouho můžu jít do práce? Jsou tam taky nějaká rizika? Dají mi při HSG něco na uklidnění nebo na bolest? Děkuji mnohokrát za odpověd . Petra N.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Rád bych doplnil, že existuje ještě vyšetření průchodnosti vejcovodů pod kontrolou ultrazvuku (HyCoSy). Oproti HSG má výhodu v tom, že chybí radiační zátěž i užití kontrastní látky s jódem.
Alergie se ale obávat nemusíte, jód je jen jeden a Vy na něj zjevně alergii nemáte.
Vnímání bolesti je velmi individuální. Bolesti při vrtání zubů jsou obvykle vnímány daleko intenzivněji. S porodem vůbec nelze srovnávat.
Podrobnější porovnání jednotlivých metod vyšetření průchodnosti můžete najít na XXXXXXXXXXX v Odpovědně, kde jsme tuto otázku opakovaně řešili.
MUDr. Jan Šulc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
jednodužší vyšetření je jistě rengen HSG, laparoskopie je již malou operací, která však může odhalit i endometriosu a v případě zjištění srůstů, může se provést i jejich odstranění.
Dr texl Sanatorium Helios
PS: já dop laparoskopii
Ivulka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den mám dostaz ...má sestra dnes nastoupila do nemocnice na příjem kde podepsala souhlas s operací laparoskopie.V protokolu bylo psáno,že souhlasí stím pokud vejcovody nebudou pruchozí,že jí je odstraní.Nevím tedy jak se chová medicína,ale muj nazor je takový:..ona má manžela neplodného...sama má sice problémy s menzesem,ale odebrat vejcovody se mi zdá dost drastické.Příroda je mocná čarodějka a myslím si,že by klidně mohla otěhotnět i přírodní cestou než podstoupit takový výkon.Možná mi ještě ted hned neodpovíte,ale sestra jde na výkon už zítra ráno a víc doktorů ví víc jak se říká...přeji krásný zbytek dne a budu ráda,kdyby jste mi odpověděli co nejdříve s pozdraem Iva Breckova
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Takový informovaný souhlas podepisovat nemusí. Nebo stačí, když uvede, že s odstraněním vejcovodů nesouhlasí a tento výkon nebude proveden i v případě poškozených vejcovodů. Jde o zcela běžný postup. Zdravím J. Řičánek

Reakce na MUDr. Jan Řičánek

Ivulka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
děkuji za informaci už to má zasebou a je to vše v pořádku ...na mé prozby aby nato nešla reagovala NE! tak jsem ji nechala byt je plnoleta a ví co dělá :-)přeji krásný den Iva
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Odstranění vejcovodů jistě není nutné. Tento výkon může pacientka odmítnout. Důvodem návrhu je, že při léčbě v rámci IVF programu může odstranění vejcovodů mírně zvýšit šanci na úspěch.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

Ivulka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
děkuji za informaci už to má zasebou a je to vše v pořádku ...na mé prozby aby nato nešla reagovala NE! tak jsem ji nechala byt je plnoleta a ví co dělá :-)přeji krásný den Iva

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí