Problémy s brýlemi

Problémy s brýlemi

Jana
Jana  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, byl mi diagnostikován astigmatismus na pravém oku. Dostala jsem poukaz na brýle, které mi byly zhotoveny. Mám ale problém s viděním přes tyto brýle. VIdím přes ně jako bych koukala kukátkem ve dveřích. Kraj obrazu mám zakulacený a střed vidění mám "vyboulený" směrem ke mě. Navštívila jsem optiku, kde mi byly brýle zhotoveny. Vše přeměřili a prý je vše v pořádku. Mě se to ale nezdá. Optička mi řekla, že je to tím, že mám zboušenou čočku a oči si na to musí zvyknout. Chci se zeptat, zda to tak je nebo jsou brýle špatně zhotoveny. Děkuji za odpověď
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Jano.
Problémy, které popisujete jsou možné i když jsou brýle správně zhotovené.
Problém je v tom, že astigmatiscké sklo v jedné rovině zvětšuje a v druhé ne. Navíc míra zvětšení a zkreslení je různá v různé vzdálenosti od centra skla - vytváří to jakési soudkovité zkreslení o kterém píšete. Někdo si na to zvykne (mozek se naučí zkreslení korigovat a nevnímat) někdo ne. Bohužel žádnou úpravou brýle se toho nezbavíte.
Jsou dvě možná řešení - tzv torické kontaktní čočky a nebo ještě lépa laserová operace vašeho astigmatismu.
Myslím, že pro vaši cylindrickou vadu bude nejlepším řešením laserový zákrok NeoLASIK nebo NeoLASIK HD. Tyto dva zákroky jsou nejšetrnější a nejstabilnější z dostupných metod a astigmatické vaday řeší suveréně
Velkou výhodou je pro vás skutečnost, že v ceně těchto zákroků je zahrnuta doživotní záruka - tj. pokud by se vám v budoucnu vada znovu objevila, máte další zákrok zdarma. Který z těchto dvou zákroků bude pro vás vhodnější lze říci až po vyšetření vašich očí. Cena je 19 a 24 tisíc za jedno oko.
Pokud se budete chtít objednat na vyšetření, zavolejte prosím na níže uvedená tel. čísla. Sekretářky vás budou informovat o aktuálních termínech na objednání.
B

Děkuji za váš dotaz a zdravím
MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel: XXXXXXXXXXX
tel: XXXXXXXXXXX
mobil: XXXXXXXXXXX
fax: XXXXXXXXXXX
e-mail: XXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXX

Martin  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jesli je možné abych po zhodovení nových brýlí viděl zešikma, jsou to teprve moje druhé brýle, používám je pouze na čtení na počítači cca 1x denně, asi 1 hodinu.
Při prvních brýlích(cca 4 roky)mě to nedělalo, měl jsem na jednom oku 1/2 dioptrie a na druhém 3/4, nyní mám 1/4 a 1 celá dioptrie.
Jsou brýle v pořádku? Když jsem se ptal prodavače dělal ze mě bl... a blekotal nesmysli.
Mám uvažovat o laserové operaci?
Děkuji za odpověď
Martin, Brno
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
bez znalosti Vašeho věku a znaménka u dioptrií je nemožné soudit. A není možné ani posoudit vhodnost laserové operace. Jestli jste měnil brýlovou obrubu, pak jsou negativní optické fenomény možné i při správné korekci. Těm by se měl mozek do měsíce přizpůsobit a zvyknout si. Pokud máte pochybnosti a obtíže s viděním doprovází například bolest hlavy, navštivte oftalmologa, který zkontroluje zdravotní stav oka a zároveň i překontroluje dioptrie.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX


Míra  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, na pravé oko jsem viděl rozmazaně a proto jsem navštívil oční, byl mi zjištěn astigmatismus,na pravé oko mi byla naměřena hodnota -1,25 cyl, osa 160 st. a na levé oko -0,5 cyl a osa 10 st. Brýle nosím cca 14 dní a pořád si nemohu zvyknout. Motá se mi hlava, a zdá se mi, že se se mnou houpe zem, nápisy v dálce vidím krásně ostře, včetně detailů. Za jak dlouho si zvyknu na cylindické brýle a jestli cylindry jsou nutné. Slyšel jsem, že si někomu nedělají dobře. Je mi 32 let, nikdy předtím jsem brýle nenosil. Děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
na nové brýle, obzvláště cylindrické, je možné si zvykat až 4 týdny. Popisované obtíže jsou typické a měly by se postupně zmírňovat. Ale jsou i lidé, kteří si na ně nezvyknou vůbec. V takovém případě je možné předepsat tzv. sférický ekvivalent. Tedy hodnota astigmatismu se přepočte na sférickou dioptrii. Vidění sice nebude tak dokonalé a není to optimální, ale na brýle si snadno zvyknete.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

onvidi  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Rozhodně bych neřešil tento problém sférickým ekvivalentem, to je nesmysl. Pravděpodobně Vám lékař nasadil plnou korekci z autorefraktometru a neuvědomil si, že návyk ve vašich letech by měl být postupný, tj. nejdříve předepsat nižší hodnotu cylidru a při dalších návštěvách ho postupně navyšovat až do plné korekce.
Další problém může být v samotných brýlích, kdy mnohdy neodborníci v očních optikách nevědí, co je to inklinace, či prohnutí brýlí a nevhodným posedem brýlí na obličeji vznikají Vámi zmiňované potíže. Doporučuji navštívit odborníka - optometristu, který většinou dokáže obě situace řešit.

Reakce na onvidi

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
taky uvádím, že to není optimální, ale je to řešení v případě, že pán spadá do skupiny co si nikdy nepřivykne. Samozřejmě je tu pak druhá možnost v podobě kontaktní čočky, kde tyto subjektivní problémy nebudou. Popřípadě refrakční zákrok. Máte pravdu, že pokud by lékař předepsal hodnotu cyl. jen podle autorefraktometru, tak problémy neodezní a bude nutné postupné zvyšování. Ale opravdu pochybuji, že by toto nějaký zkušený lékař udělal.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

onvidi  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Také přeji dobrý den,
ano, s tímto již musím souhlasit. Bohužel kontaktní čočky jsou řešením jen pro nižší hodnoty cylindrů, takže kvalitní refrakční zákrok je asi nejlepším řešením, bohužel však nejdražším.
Je i pravdou, že zkušený lékař ví a umí si velice dobře s výše řešenou situací poradit, bohužel však v poslední době poznávám, že z lékařů se ke škodě věci stávají spíše obchodníci a čas vymezený na jednoho klienta věnují více prodeji produktů, než vlastnímu řešení problému. Ale to už je jiná kapitola, která sem nepatří a za kterou se omlouvám.

Související recenze a zkušenosti

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí