Každá zornice jinak velká při únavě

Každá zornice jinak velká při únavě

Fessy  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,

už delší dobu pozoruji rozdílně velké zornice. Všiml jsem si toho už dříve po požití určitého množství alkoholu, kdy levá zornice zůstává menší, než ta pravá. Nyní pozoruji stejný problém i při učení do brzkých ranních hodin, předpokládám vyčerpání, stres. Vypadá to, jako by se levá zornice nechtěla rozšířit na úroveň té pravé. Obě reagují, ale levá podstatně méně. Dále pozoruji, že při kocovině mě bolí pouze pravá část hlavy (čela), netuším, jestli to má také nějakou souvislost. Už dříve jsem tyto problémy řešil a byla mi akorát diagnostikována migréna.

Brýle nosím akorát na přednášky a při řízení v noci, byl mi diagnostikován astigmatismus.

Zajímalo by mne, čím to může být způsobeno a zda to mám případně po zkouškách nějak řešit.
Děkuji za odpověď
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, pokud jste obtíže v minulosti již řešil a na neurologii se nic nenašlo, tak jste se pravděpodobně narodil s asymetrickou reakcí zornic. V podstatě je na každém oku jinak silně funkční sval, který je za šíři zornice odpovědný. V takovém případě není důvod to řešit a nějak se toho obávat.
Jediné, co mohu jako oftalmolog doporučit, je trvalejší nošení brýlí. Pokud je vada na pravé straně vyšší, tak by tu mohla být souvislost s bolestí hlavy, sice nepravděpodobná, ale možná.
Když budete chtít řešit bolesti hlavy, tak se obraťte na neurologii, protože oční příčina není pravděpodobná.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika

Související recenze a zkušenosti

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí