Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Špatné zaostření a občasná únava očí - Léčba astigmatismu - Diskuze

Špatné zaostření a občasná únava očí

Špatné zaostření a občasná únava očí

renata  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jelikož je mi 42 let a nikdy jsem nebyla u očního lékaře rozhodla jsem se pro preventivní oční prohlídku.Lékařka mi provedla vyšetření očí,řekla mi,že mám drobnou oční vadu se kterou jsem se naučila v průběhu života žít a jinak ,že je vše v pořádku.Po přečtení závěru vyšetření jsem se dočetla,že mám astigmatismus myopicus levis a k tomu jsou připsány nějaké hodnoty viz.

V OP 1,0 s-0,75/0 lépe J.č.1 Bt 16mm Hg AR-1,0-1,25/6
V OL 1,0 s-0,5/20 lépe J.č.1 Bt 16 mmHg AR-1,5-0,5/21
Prosím mužete mi vysvětlit o jak velký problém se jedná.Mám občas při pohybu očí pocit špatného zaostření nebo pokud čtu knížku, tak mi očas přeskakují řadky.Oči mám občas unavené.Při řízení se také necítím nejlépe.Děkuji za odpověď
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
astigmatismus je nepravidelné zakřivení rohovky. Velmi zjednodušeně si to představte, že rohovka má ve vertikálním směru jiné dioptrie než v horizontálním a ten rozdíl je astigmatismus. Tuto vadu má každý člověk, jen u Vás je na pravém oku vyšší a může být zodpovědná za všechny Vaše popisované obtíže. Řešením jsou brýle či jiná korekce dioptrické vady.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX

renata  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,děkuji mnohokrát za vysvětlení. Mohu se zeptat co by obnášela jiná korekce dioptrické vady, než jsou brýle? A jsou při mé vadě vhodnější brýle nebo ta jiná korekce? A v jaké cenové relaci se pohybují ty jiné korekce?Omezil by mě ten zákrok v pracovním procesu a na jak dlouho?Je možné ho podstoupit i u vás? Děkuji za odpověď.Renata

Reakce na renata

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, jinou metodou korekce jsou kontaktní čočky. Cena cca 2000,- na půl roku - podle značky a typu čočky (cena uvedena pro měsíční čočku). Dále jsou pak možnosti refrakční chirurgie - tedy operace dioptrické vady. V úvyhu připadá laserový zákrok (cena mati 30-40.000,- za obě oči). Ovšem po odstranění plné vady do dálky by jste potřeboval hned brýle do blízka. A nebo metoda prelex, která Vás zbaví nutnosti používat brýle na všechny vzdálenosti (cena 55-78.000 za obě oči podle typu čočky - multifokální, trifokální). Zákroky je možné podstoupit i u nás.
Dočasné vyřazení z pracovního procesu je pouze u operačních metod, a délka závisí na typu práce. Kancelářská práce např. jen dva dny. Ti, kdo zvedají v práci těžší předměty aspoň 10 dní.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Oční centrum Praha, a.s.  |  Basic member  |  Praha
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

astigmatismus je nestejné zakřivení rohovky v různých směrech. Na pravém oku máte vadu vyšší a Vámi popisované obtíže mohou souviset právě s nekorigovaným astigmatismem.
Řešením je např. brýlová korekce.

S přáním hezkého dne,

MUDr. Andrea Zúberová
Oční centrum Praha

Související recenze a zkušenosti

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí