Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Oční mlhy po operaci - Korekce laserovou metodou femtoLASIK - Diskuze

Oční mlhy po operaci

Oční mlhy po operaci

JitkaK  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo po laserové operaci očí podobný problém jako já. Od malička jsem nosila brýle (dalekozrakost, astigmatismu,šilhání-to mi v dětství operativně odstranili). Dnes je mi 38 let a v posledních letech se mi zrak zhoršoval, dioptrie se zvyšovaly.
Dle lékařské zprávy mého očního lékaře:
OD: 5/30 s kor. vl. 5/7,5 i 5/5sl s + 4,75=
+2,0 ax 70 5/5 sl.
OS: 5/20 i 5/15sl s kor. vl. 5/5 s +4,0=
+1,5 ax 90st 5/5
Před 9 měsíci jsem se rozhodla pro laserovou operaci, po doporučení v laserovém centru metodou FEMTOLASIK. Operace proběhla dobře, po zákroku bez problémů, konečně jsem četla bez brýlí. Jediné, co mi po operaci zůstalo, jsou oční mlhy. Zpočátku jsem je brala jako pooperační stav a doufala,že časem zmizí. Jenže mlhy neustaly. Mám je každý den, někdy chvilkama, jindy téměř po celý den. Jelikož pracuji v administrativě, neustále s počítačem, dělá mi to problémy. Písmo a hlavně čísla se mi rozdvojují a nevidím jasně. Na kontrole v očním centru mi řekli, že je vše v pořádku. Byly mi předepsány brýle (1 dioptrie na každém oku). Brýle mi však mlhy neodstranily. Zajímalo by mne, jestli má někdo podobný problém, zda je tento stav trvalého rázu a jestli se s tím dá něco dělat.
Děkuji za odpověď.
Jitka K.
MUDr. Petra Uhlářová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Zlín
  • 9 odpovědí
Dobrý den,
pokud vaše potíže s "očníma mlhama" nejsou stále a vyskytnou se jen občas během dne, mohlo by jít o porušenou kvalitu slzného filmu ve vašem oku. Slz se tvoří dost, ale jejich složení je nekvalitní a proto povrch oka rychleji osychá. Stav se napraví poté, co si pacient někuolikrát "promrkne".
Tyto obtíže jsou u pacientů po očních operacích či úrazech více než časté a trvá několik měsíců (až 9), než se stav upraví. Doporučuji časté užívání umělých slz, které jsou běžně dosupné v lékárnách i bez předpisu.
Ještě bych chtěla doplnit, že u pracovníků na PC bylo zjištěno,že málo mrkají během dívání se na monitor, proto inklinují častěji k problémům se suchým okem.
S pozdravem MUDr.Petra Uhlářová
Oční centrum Gemini
JitkaK  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Paní doktorko, děkuji moc za odpověď. Musím přiznat, že se to postupně zlepšuje. Byla jsem na kontrole u svého očního lékaře a opravdu mi zjistili, že mám sníženou tvorbu slz na třetinu. Takže si kapu umělé slzy a je to skutečně lepší. V žádném případě jsem nechtěla, aby můj dotaz vyzněl nějak negativně. Jsem moc ráda, že jsem operaci očí podstoupila. Ještě jednou moc děkuji. Jitka Kolasková
novosadk  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,
ja nevim, ale mam podobny problem... Po femto lasiku jsem pres 3 mesice a je to stale horsi a horsi. Take mi tvrdi, ze je vse v poradku, ale evidentne neni. Mlhave videni mam po delsi prace na pocitaci take... Take velmi unavene oci a z toho plynouci celkova unava. Nejhorsi je ale dvojite videni na leve oko... Velmi spatne videni v noci (zejmena pri jizde v aute treba minete sjedz na dalnici, nevidite "svetelny sloup" auta, ktere se k vam blizi treba za zatackou), obcas velmi suche oci... Kazdopadne je to porad horsi a horsi a nic nepomaha. Podle doktoru je ale vse v poradku a uz me evidentne nechteji pomoci. Radeji nechodit na zadnou operaci. Pokud Vam to zkazi tak jako me, nikdy se uz k puvodnimu stavu nelze vratit. Cocky + bryle jsou idealni varianta.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ing. Čestmír Šoltys informatik Rozhodujícím impulsem pro postoupení zákroku bylo konstatování mého očního lékaře, že mám pokročilý stupeň vaskularizace. K tomuto stavu údajně došlo dlouhodobým nošením kontaktních čoček... Více 

Laserová operace očí metodou femtoLASIK - Související videa

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí