Práce s počítačem po laserové operaci

Práce s počítačem po laserové operaci

booocko  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Hezký den. Mám dotaz, jestli byste mi mohl někdo poradit. Je mi 28 a mám docela dost dioptrií, 8 a 8,5. Střídám brýle a čočky a ráda bych se jich zbavila. Kdo měl víc idoptrií, tak určitě chápe. Mám k tomu ještě i pylovou alergii, takže jaro, léto nemůžu ven bez slunečních brýlí, oči mě pálí a slzí. K operaci se odhodlávám už dýl, trochu se bojím, ale stejně bych na ní ráda letos na podzim šla. Mám ale dotaz: když pracuju kadžý den s počítačem a opravdu u monitoru sedím hodně hodin, nezhorší se mi tím oči po operaci zase zpátky? A taky, jak dlouho se musí oči po operaci šetřit, jak dlouho nebudu moct s počítačem pracovat? Jak dlouho budu mimo zaměstnání. Nemoceská asi nejde, že. děkuji všem za odpovědi. Blanča
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji za dotaz. Obtíž, které popisujete jsou jedním z častých důvodů pro refrakční operaci. Při 8 a více dioptriích je často jedním z řešení také implantace speciálních čoček do oka,kdy je efekt okamžitý, hodně záleží na tloušťce rohovky při rozhodování o výkonu. Většinou je možný návrat k práci ve velmi krátké době. Pokud budete mít zájem objednejte se na vyšetření v našem refrakčním centru - tel XXXXXXXXXXX.
S pozdravem
  • 3 odpovědí
Vážená paní Blanko,
práce s počítačem oči zatěžuje, ale nemá přímou souvislost s krátkozrakostí. Po operaci počítejte asi s týdenní pracovní neschopností. Před operací je nutné provést podrobné předoperační vyšetření na našem pracovišti, při kterém vyšetřující lékař zhodnotí výsledky vyšetření, zohlední Váš věk, zaměstnání atd. a doporučí nejvhodnější řešení. Na uvedené vyšetření je možné se objednat na telefonním čísle XXXXXXXXXXX (mezi 15 - 18 hod), kde s Vámi rádi domluvíme vhodný termín.
Přejeme příjemné dny a těšíme se na shledanou.
Tým Ofta Cheb
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den slečno Blančo
Nejlepším řešením pro vás bude laserový zákrok NeoLASIK nebo NeoLASIK HD. Tyto dva zákroky , prováděné femtosekundovým laserem jsou nejšetrnější a nejstabilnější z dostupných metod. Většina lidí je schopna již večer v den zákroku číst a pracovat s počítečem. Pracovní neschopnost je zde na rozdíl od starších laserů jen jeden den.
Hlavní výhodou je pro vás skutečnost, že v ceně těchto zákroků je zahrnuta doživotní záruka - tj. pokud by se vám v budoucnu vada znovu objevila, máte další zákrok zdarma. Který z těchto dvou zákroků bude pro vás vhodnější lze říci až po vyšetření vašich očí. Cena je 19 a 24 tisíc za jedno oko
Práce s počítačem se neobávejte - naši pacienti počitač používají již v den zákroku.
Vzhledem k výši vašich dioptrií se určiti vyhněte zákrokům typu PRK, epiLASIK nebo LASEK - to by nemuselo dopadnout dobře.
Pokud se budete chtít objednat na vyšetření, zavolejte prosím na níže uvedená tel. čísla. Sekretářky vás budou informovat o aktuálních termínech na objednání.

Děkuji za váš dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235, 615 00 Brno-Židenice
Telefon:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
E-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ing. Čestmír Šoltys informatik Rozhodujícím impulsem pro postoupení zákroku bylo konstatování mého očního lékaře, že mám pokročilý stupeň vaskularizace. K tomuto stavu údajně došlo dlouhodobým nošením kontaktních čoček... Více 

Laserová operace očí metodou femtoLASIK - Související videa

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí