Výběr čočky

Výběr čočky

anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
chystám se na operaci PRELEX a mám si vybrat čočku. Byla mi nabídnuta čočka ACRY SOFT IQ ReSTOR, nebo Lentis Mplus. Nedokážu si vybrat, můžete mi poradit, výhody, nevýhody....Je mi 49 let.

Děkuji
hanka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, jsem před stejným problémem a nikdo nám neporadí.
Prosím ozvěte se, kdo máte nějaké zkušenosti se zmíněnými čočkami.
Děkuji Hanka
Pavel
Pavel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Jsem po operaci očí PRELEX mám implantovány multifokální čočky ACRYSOFT RESTORE. Je mi 53 let a mám na obou očich -8D a dnes vidím skvěle. Byl jsem operován v nemocnici v Kyjově (okr.Hodonín). Jsou tam skvělí lékaři i personál a operace vyšla na 16 500,- Kč na jedno oko. Zmíněné čočky mají UV filtr i žlutý filtr proti modré složce světla, které nejvíce poškozuje sítnici a jsou upraveny na vidění za zhoršených světelných podmínek (soumrak, mlha). Vidím dobře i v noci a nedělá mi žádný problém řídit auto v noci. Na optické efekty při pohledu do silných světelných zdrojů (světla aut), jsem si rychle zvykl. Navíc u těchto čoček jsou tyto efekty potlačeny. Rozhodně tyto čočky doporučuji, jen žádejte certifikát o jejich pravosti. Ten mi lékaři v Kyjově automaticky po operaci vydali. Píšu to proto, že údajně se dají sehnat na internetu podobné čočky, které jsou levnější a méně dokonalé. Jejich nízká cena je velmi podezřelá. Hodně úspěchů při rozhodování a následné operaci.

Reakce na Pavel

hanka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověď. Vybrala jsem si také tuto čočku, je sice dražší,
ale reference na ni jsou výborné. Snad to dopadne dobře.
Díky Hanka

Reakce na hanka

gavlik  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Já mám trifokální čočky značky Zeiss a dle mého názoru jsou momentálně ty nejlepší na našem trhu. Už samo jméno firmy myslím mluví za vše.
Operace metodou PREFLEX.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud máte na výběr pouze tyto dvě, tak volte čočku Restor. Má daleko lepší optické vlastnosti než druhá jmenovaná. Ještě mohu doporučit multifokální či trifokální čočky At.lisa od firmy Zeiss. Vždy ale vyžadujte certifikát, nebo alespoň kartičku se štítkem implantované čočky. U těchto kvalitních čoček je vydání takové kartičky automatické. Pro Vás je to záruka kvalitní čočky a ne nějaké napodobeniny.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

hanka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den pane doktore,
děkuji za odpověď. Operace má být provedena na oční klinice
v Hradci Králové a tam mi nabídli tyto dva druhy multifokálních
čoček. Jsem už rozhodnuta pro čočky Restor.
Hanka
anonym  |  návštěvník  |  The Province of Southern Finland
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 39let a mám diagnostikovaný šedý zákal - zatím na jednom oku a astigmatismus.
Očním lékařem mi byla doporučena multifokální čočka a chirurgické odstranění astigmatismu. Nikdy před tím jsem brýle nepotřebovala.
Při implantaci standardní čočky, kterou hradí pojišťovna, bych prý okamžitě potřebovala brýle na čtení.
Můžete mi poradit ohledně druhu umělé čočky?
Děkuji.
Adamcová

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí