Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nitrooční operace čoček - Implantace umělé čočky - PRELEX, RLE - Diskuze

Nitrooční operace čoček

Nitrooční operace čoček

Andrejka Cool  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se Vás zeptat na pár otázek, jelikož na oční klinice, kde mě operovali mi nedokázali rozumne odpověď.
Roku 2015 jsem absolvovala výměnu nitroočních čoček. Do levého oka jsem dostala Acrysof IQ Toric OIL s tím, že oko bude lehce krátkozraké (-1.5dioptrie), ale na blízko bude vidět na 100%. Do pravého oka jsem dostala čočku AcrySof IQ IOL, oko mělo být naopak silnější do dálky (-0.75 dioptrie ), ale na blízko bez brýlí neuvidí. Oběma očima nemám na žádnou dálku problém. Bohužel, jsem ale předloni zjistila, že počet dioptrií na dálku na levém oku mi vzrostl na 3 dioptrie, pravé oko naopak do dálky vidí na více jak 100%>

Chci se zeptat, jak je to prosím pane doktore možné ?? Na klinice mi k tomu řekli jen to, že za to může mozek jak si to zpracoval. Ale přitom vím, že mě dva roky ujišťovali, když se zrak neměnil, že se oči zhoršovat nebudou. Zároveň mi nabídli operaci Lasik nebo PRK, s tím, že by ale ponechali na levém oku -1.5 dioptrie, abych viděla alespoň něco na blízko, ale bez brýlí na čtení se prý už neobejdu. Nechci zbytečně do očí šťourat, ale docela mě zaráží, že zrak se zhoršil .....
Dodám ještě, že v levém oku ( a možná i v pravém ) mi po zakalení čočky udělali Yag, na pravém oku metodu PRK - dokorenci laserem, je to již pár let. Levé oko první rok, dva vidělo na 40-50 % do dálky, nyní bohužel jen 20%, což mi přijde hodně málo.

Děkuji za odpověď
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
na to je bez vyšetření těžké odpovědět. Po implantaci umělé nitrooční čočky by již ke změně dioptrií nemělo docházet. Nejpravděpodobnější příčinou může být posun čočky v oku. Pokud jste ještě mladá, může být ve hře pokračující růst oka. Každopádně bych se vyhnul laserové dokorekci do doby, než se zjistí a vyřeší příčina a také dokud se refrakce neustálí.
Andrejka Cool  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji pane doktore za odpověď. Na Klinice mi na kontrolách říkali, že čočka sedí. Mladá už na růst oka nejsem, 30-40 let. Děkuji zkusím někam zajít na kontrolu. Asi nejlépe u vás v Praze na klinice

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí