Problém se střední vzdáleností po výměně čoček trifokalnich

Problém se střední vzdáleností po výměně čoček trifokalnich

Vikbrno  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobry den,
Podstoupil, muž 45 let Glaukom, před 6 měsíci výměnu čoček, stav před operací na čteni 1,75 dioptrie, na dálku 1. Vyžadoval jsem zlepseni situace při práci pc a na čtení. Byla provedena operace, implantace Liberty medicontur trifofalni, prelex,
OD.: K1 42,99 D K2 AL: 24,05 optika mm IOL :20.00
OS: K1 43,21 D K2: 43,60 D AL : 23,73 Optika mm IOL: +20,50

Opakovane jsem upozorňoval po operaci že stav videni na PC tedy 40-70 cm vzdálenost je velmi špatná, čtení blízko jako kniha či mobil v pořádku, vidění na dálku v pořádku.
Lekar nedokáže vysvětlit proč s trifokalni čočkou nevidím na pc. Operaci jsem podstupoval za účelem zlepšení a odstraňte i závislosti na brylich. Bohužel bez řešení, nabídnuty brýle..
Je jiná šance? , výměna za jiné čočky? špatný výběr čoček před operaci?
Prosím o radu, dekuji
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
můžete sem přepsat výsledky měření dioptrií z pooperační kontroly? Většinou bývá problém ve zbytkové dioptrické vadě. Anebo máte text na PC příliš malý.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí