Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Komplikace po operaci RLE - Implantace umělé čočky - PRELEX, RLE - Diskuze

Komplikace po operaci RLE

Komplikace po operaci RLE

LADAKU  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,jsem letos po RLE obou očí(pr-13.7. a le-27.7.+nářez rohovky).Dnes jsem byl na klinice z důvodu toho,že na levém oku mám dle mého laického názoru možné příznaky odchlípení sítnice (mušky,plovoucí prstenec a na levém okraji zorného pole záblesky).Po rozkapání obou očí a vyšetření+vyšetření ultrazvukem mi bylo sděleno,že se jedná o sklivcový zákal a že i přes to, že na levé oko špatně vidím, s tím nejde nic dělat.Je to degenerativní onemocnění sklivce. Mám obavu, aby u mě nedošlo opravdu k odchlípení sítnice. Může po operaci RLE k této komplikaci dojít? Neměl bych si nechat udělat ještě jedno vyšetření levého oka? Děkuji za odpověď
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
po RLE je odchlípení sítnice velmi vzácnou komplikací. Popis vašich obtíží odpovídá sklivcovým zákalkům. Pokud nedojde k jejich nenadálému zmnožení není se čeho bát. V případě, že by se tak stalo a zákalky najednou připomínaly padající saze, tak vyhledejte oftalmologa. V takovém případě by se mohlo jednat o vznik trhliny v sítnici, která je předzvěstí odchlípení sítnice. Pokud máte opravdu pocit zhoršené ostrosti vidění může se jednat o zbytkovou refrakční vadu (nějaké dioptrie vám tam zbyly) nebo stále ještě o dohojovací proces na levém oku.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

LADAKU  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore,
moc děkuji za Vaši odpověď.Ostrost vidění mám stále stejnou (vidění je pouze trochu zakalené,bylo však několik dnů po operaci čisté,to trvalo 26 dnů a pak jsem po probuzení zjistil zákal).V levém oku mi jakoby plavou zase o něco menší průhledné kolečka (mušky?)a větší průhledný zákal (prstenec).Bylo by možné jeho zmenšení laserem? Existuje ještě nějaké nechirurgické řešení, např. kapky jodidu draselného?
Děkuji za odpověď

Reakce na LADAKU

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
co se vidění týká, počkejte na úplné ustálení stavu(ještě alespoň 2 týdny a pak řeště případné zamlžení. Podle toho, že vidění bylo nejprve čisté se může jednat o usazeniny na zadním pouzdře a ty lze snadno odstranit laserem. Uvědomění si zákalků je po operaci celkem častý jev. Jodidové kapky jsou první volbou, ale ne moc účinnou. Na to, zda lze ve Vašem případě použít laser ke zmenšení zákalků je nutné vyšetření. Další nechirurgické metody jsou stále ještě ve vývoji (aplikace enzymu do sklivce) a tudíž se zatím nepoužívají.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Kamca  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA. Mám sklivcové zákalky už od puberty. Vím, že jsou neškodné, ale na druhou stranu hodně otravné - např. i při práci na PC, která je mou hlavní obživou. Je nějaký způsob, jak se jich zbavit? Děkuji, Kamila Ševčíková
Mia  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Presne pred rokem jsem absolvovala transplantaci hydrofobní multifokální cocky Alcon Acrysof Restor 3D.Jediny muj problem bylo ZBAVIT SE MULTIFOKALNICH BRYLI.Zadne jine potize jsem nemela ackoliv jsem v te dobe mela 64 let. Prubeh byl bezproblemovy,hojeni take, ale videni na prave oko bylo stale zhorsene,ovsem byla jsem ujistena,ze do 6 mesicu "muj mozek vse srovna".Mozek skutecne vse srovnal,ale v prubehu poslednich dvou tydnu se mi rapidne zacal zhorsovat zrak.Paleni oci,cervenani a hlavne ztrata ostrosti pri cteni-musela jsem si na cteni pouzit puvodni bryle(+3).Zaver kontroly na klinice:FIBROZA a Elsnigove perly v pravem oku.
Byla mi doporucena YAG kapsulotomie a.... bryle(+0,5/+0,75)
Byla jsem dost nemile prekvapena zaverem lekare, po roku cekani na zlepseni zraku jsem se dockala praveho opaku.Kdybych pred rokem mi bylo sdeleno co vsechno muzu ocekavat od operace a jake komplikace muzu nastat tak bych urcite si dobre zvazila vsechny za a proti a asi bych zustala u noseni bryli.Je mi jasne,ze kazdy organizmus je jiny(muj manzel po PRELEXU nema zadne problemy i kdyz mel sedy zakal!!!!).Rada bych precetla nazor odborniku zda tento problem,ktery vzikl u mne je "normalni pooperacni komplikace" anebo jde o "nepredvidane komplikace"?

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí