Rozmazané vidění po operaci očí

Rozmazané vidění po operaci očí

MUČA  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den. Před 12 dny jsem postoupil implantaci nitrooční čoček restor acrysoft iq.
Je mi 49 před zákrokem jsem velmi špatně viděl spíš neviděl na čtení a počítač a na práci do 1 m -brýle 2,75 a postupně hlavně v šeru neostře i po místnosti cca 5m - brýle 0,75 jm nosil sporadicky, na větší vzdálenost jsem viděl bez problému.
Po zákroku bohužel převládají a doufám že jenom dočasně !!! samá negativa !
Na počítač a čtení sice vidím ale je to trochu rozmazáno -při zavření levého oka to vidím ostře a naopak při zavření pravého je to uplně rozmazáno -zkrátka u čtení a pc vydržím pár min což jsem na rozdíl s brýlemi viděl super třeba celý den.
Na větší vzdálenost vidím neostře až rozmazáno obličeje poznám až pod 10m což dříve nebyl žádný problém na mnohem větší vzdálenost. Všeru a večer vše rozmazáno !!! místo světel totalní kruhy místo hvezd srpek jako turecká vlajka,
Na 2 kontrolách mi bylo řečeno že se to srovná že to chce čas že levé oko je vudčí na dalku..... atd .Já mám laický pocit že mi skoro vše kazí to levé vůdčí oko.
Zkrátka za dost pracně našetřených peněz ...málo muziky jak se lidově říká. Doufám že to chce opravdu jen čas jinak nevím co dál !!!
Prosím o nezávislý názor a posouzení odborníkem.
Předem moc díky o názor a radu.
MUDr. Jana Mikšovská  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha, Brno
  • 18 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den.
Neostré vidění po operaci implantaci multifokálních nitroočních čoček, hlavně večer a za šera je běžné. První měsíc ovlivňuje kvalitu vidění i pooperační léčba očními kapkami a přechodný otok rohovky. Vidění za šera se zlepšuje postupně a délka adaptace na večerní vidění bývá individuální, často 6 měsíců a dále.
Souhlasím tedy se svým kolegou, který Vaše oči po operaci katarakty kontroloval, že je nutné ještě na celkový pooperační výsledek vyčkat.
S pozdravem.
MUDr. Jana Mikšovská
oční klinika DuoVize.
MUČA  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověd ..... je to pro mne částečné povzbuzení a uklidnění . ( i tenhle mail píšu a vidím zatím dost rozmazaně) .......

Reakce na MUČA

neo6002  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 10 odpovědí
  • 2 Likes
dobry vecer ja som uz vysejedneho roka po prelex toric a mozem povedat ze nic moc-do dialky pri osvetleni rozmazane duchovia aj pri sledovani tv na citanie-s duchom rozmazane a male pismenka?? tak to mozno precitam s lupou mimochodom pani doktorka ma ubezpecovala ze sa to bude zlepsovat-no asi je to prave naopak z -0,25 a -0,5 dpt mam zrazu -0,75 a -1,25 na dialku a do blizka+2 uz som bol na 3 klinikach a nikde mi nevedia pomoct-vsade mi predpisuju okuliare na citanie naco som bol na operacii......?

Reakce na neo6002

MUČA  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
PROBOHA moc jste mne tímhle příspěvkem nepotěšil. Já dnes 3 tejdny po operaci - stále čekám na zlepšování a stále nic !!!! počítač mázlý, čtení mázlý do dálky též rozmazáno příčemž na dálku jsem viděl ok. Měl jsem problém jen na blízko -čtení a po místnosti cca 3 m.. v šeru a ve tmě teď KALAMITA !!!! Stále mám pocit že levé oko které mám dle p. doktorky na blízko je ok vidím ním ostře a levé které je vudčí a je nastaveno spíš na dálku mi vše KAZÍ !!!! Jinak dík za příspěvek.

Reakce na MUČA

neo6002  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 10 odpovědí
  • 2 Likes
kde vas operovali?

Reakce na neo6002

MUČA  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Pčerov

Reakce na MUČA

neo6002  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 10 odpovědí
  • 2 Likes
dobry den chcel by som sa spytat na ktorej klinike je mozne vykonat explantaciu multif.sosoviek za monofokalne? nie som spokojny dakujem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí