Implantace umělých čoček a krátkozrakost

Implantace umělých čoček a krátkozrakost

max  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu ohledně implantace umělých čoček.
Mám 9 a 8,5 dioptrie, cylindry 0,5 a 1,5, kataraktu a glaukom.
Zvažuji operaci, ale prosila bych Vás o vysvětlení rozdílu mezi multifokální a monofokální čočkou a zda je pro můj případ vůbec vhodné tuto operaci podstoupit.
V pravdě řečeno, nemám momentálně dostatek finančních prostředků na multifokální čočku, a tak se přikláním k monofokální, a proto by mne velice zajímala rizika spojená s implantací této čočky. Také to, zda je to operace na celý život nebo zda se musí čočka v budoucnosti vyměnit. A jestli se po operaci musí nosit brýle např. na blízko. A zda se může po implantaci čočky v budoucnosti zhoršovat zrak.
Také by mě zajímalo, zda se u monofokální čočky mohou následně provádět laserové korekce.
Velice děkuji za odpověď
Marta
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji Vám za dotaz. Operace čočky Vám vyřeší otázku brýlí do dálky a pomůže korigovat Vaší refrakční vadu. Jde o standardní operaci šedého zákalu. Nitrooční čočka implantovaná při operaci zůstává v oku trvale a není určena k výměně v nějakém pravidelném čase. Podle výsledné korekce je potřeba brýle na blízko nebo na dálku. Multifokální čočka má schopnost vrátit vidění do blízka i dálky. Zrak se může zhoršovat z jiných příčin. Laserové korekce eventuelní refrakční vady jsou možné. Detaily Vám jistě rádi vysvětlí na pracovišti, které si pro operaci vyberete.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
monofokální čéčky jsou řešení ověřené na stamilionech pacintů na celém světě. Čočka vydrží na celý další život a nebrání laserovým operacím sítnice nebo glaukomu. Jedinou nevýhodou je to, že po operaci pravděpodobně budetet potřebovat minimálně jedny slabší brýle, kdežte u multifokální čočky lze dosáhnout výsledku, kdy pacient žádné brýle nepotřebuje
MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235
615 00 Brno-Židenice

Telefon:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
E-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz
TANA oční klinika s.r.o.  |  Basic member  |  Olomouc
  • 22 odpovědí
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Implantace nitrooční čočky je na celý život. Po operaci multifokální čočky již brýle nepotřebujete, po implantaci monofokální čočky Vám zůstanou brýle na čtení. Laserové dokorekce po operaci katarakty jsou samozřejmě možné. Nejlépe je vše řešit až při očním vyšetření- dle nálezu. Pro více informací nás kontaktujte XXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXX. S pozdravem MUDr.Špačková, oční lékařka.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den Marto, multifokální nitrooční čočka je schopná zaostřit na všechny vzdálenosti,tzn., že člověk po této operaci nepotřebuje brýle, monofokální čočka zaostří pouze na jednu vzdálenost,takže pacient po operaci vidí dobře do dálky a na blízko musí použít brýle a nebo naopak, pro tuto Vaší vadu je tato operace vhodná, nitrooční čočka je do oka implantována natrvalo, možnou komplikací po operaci je zkalení zadního pouzdra- druhotný šedý zákal, což se projevuje zhoršením zraku,tento druhotný šedý zákal se řeší laserovým zákrokem,laserové korekce na rohovce po implantaci nitročních čoček jsou možné.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



anonym  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,mám -12 a -10 dioptrie s kataraktem.Je mi 47 let a byla mi doporučena monofokalní čočka,s doplnkovou brýlovou korekcí,ale mám obavy,abych ještě neměla brýle na blízko,které nyní nepotřebuju.Mužete mi prosím poradit?Děkuji za odpověd

3.3.2012
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji za dotaz. Je možné plánovat cílovou refrakci kolem - 2 až - 2,5 Dioptrie, pak nebudete mít brýle na blízko a zůstane Vám malá korekce na dálku. Pokud budou i další parametry dobré, lze implantovat i multifokální čočku, která řeší vidění do blízka i dálky. Pokud budete mít zájem o podrobné vyšetření a domluvu, objednejte se prosím na naší refrakční ambulanci, tel. XXXXXXXXXXX.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud dojde k odstranění plné dioprické vady do dálky, budete již potřebovat brýle na blízko. Řešením je cílené ponechání zbytkové krátkozrakosti -2 až -2,5 D. Tak Vám sice zůstanou brýle do dálku, ale na čtení je pouze sundáte a nebudete muset hledat jiné. Situaci by zcela řešila multifokální nitrooční čočka, ovšem její vhodnost závisí na stavu Vaší sítnice.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí