Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Umělá čočka doživotně? - Implantace umělé čočky - PRELEX, RLE - Diskuze

Umělá čočka doživotně?

Umělá čočka doživotně?

limetka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli umělá čočka již zůstane v oku až do konce života a nebo jestli jí je potřeba po nějaké době vyměnit. Také jestli může dojít ke komplikaci, že oko čočku nepřijme a musí se odstranit. A jak se potom takový problém dá řešit, co to znamená pro pacienta?
Děkuji za odpověď,
Eliška

prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
umělé čočky, které implantujeme do očí jsou plánovány do konce života a není třeba je měnit. Oko čočku "nepřijímá", je vložena do pouzdra čočky, které nemá cévy ani nervy, je to v podstatě vazivová tkáň. V tomto ohledu si nemusíte děla starosti.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
čočka slouží bez výměny celý další život a není v tom problém.
Vnitřní část oka nemá problém s přijímáním implantátů. Existuje tu imunologický stav zvaný AKAID, který umožn uje, že nitrooční čočka se v oku nechová jako cizí těleso a nehrozí její "odhojování". Nemáte se čeho bát
MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1.patro
Viniční 4049/235, 615 00 Brno-Židenice
Tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Na vaší klinice jsem byl velmi spokojen s profesionálním a lidským přístupem celého kolektivu a zvláštní poděkování patří paní doc. Mudr. Šárce Skorkovské, která mně provedla samotný zákrok rychle a bezbolestně. Z výsled... Více 

1 Like  
hudebnik1 6.11.2017
Spokojený/á

Byl jsem velice spokojen s celým personálem, jsou všichni příjemní a ochotní, mohu jenom doporučit, nebudete litovat. Pan doktor Lubomír Továrek má zlaté ruce. Operace levého oka, ve kterém mi byla provedena výměna lidsk... Více 

1 Like   21 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí