Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jizva po zánětu sítnice - Biologická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Jizva po zánětu sítnice

Jizva po zánětu sítnice

romana  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den. Prodělala jsem chiroeretinální zánět sítnice. Léčba antibiotiky a kortikoidy trvala téměř 5 měsíců. Zánět se sice podařilo vyléčit, ale zůstala mi po něm jizva. Tato zasahuje i do centra vidění, takže na oko špatně vidím, resp. vidím vše okolo, jen ne to, na co se potřebuji soustředit. Dle ošetřující lékařky s jizvou nelze nic udělat. Je pro mě těžké se s tím smířit, je mi teprve 29 let. Chtěla bych proto zeptat odborníků zde na jejich názor. Není skutečně žádná možnost, jak jizvu odstranit? Nebo alespoň zmírnit, např. laserem? Děkuji za odpověď.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
je dobře, že se podařilo Vaše obtíže zklidnit. Jizva v centru sítnice je bohužel nevratná. Centrální oblast sítnice odpovídá za zrakovou ostrost a pokud je porušena jizevnatými změnami(má specielní stavbu), nelze ji již současnými možnostmi napravit.Pokud druhé oko má normální vidění nemá ani význam používat specielní optické pomůcky, které mohou zvětšit obraz, neboť ten nikdy nebude tak kvalitní jako ze zdravého oka. Nemohu Vám podat příznivější zprávu.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí