Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jiné poruchy sklivce - plovoucí částice a obláčky - Biologická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Jiné poruchy sklivce - plovoucí částice a obláčky

Jiné poruchy sklivce - plovoucí částice a obláčky

MaciH  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, chtěla by se zeptat za svého otce, má diagnozu jiné poruchy sklivce - plovoucí částice - obláčky, které mu brání v dobrém vidění, vše vidí rozmazaně, a jen občas se zadaří, že ty částice odplavou na stranu. Dá se toto onemocnění nějak odstranit ? moc děkuji za odpověď Horáková
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,
v těchto případech, pokud se nepodaří určit např. zánětlivou příčinu, je nutné pečlivě vyšetřit okraje sítnice, zda nedošlo k roztržení sítnice s krvácením do sklivce. Pokud se jedná o tzv. synchízu, záleží na míře rizika, kterou je pacient ochoten podstoupit při operačním odstranění zákalků.
S pozdravem,
doc. MUDr, Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie, Praha
XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, vždy záleží na množství zákalků a stavu sítnice. Předpokládám, že zánět v oku i sítnicové problémy byly u očního lékaře vyloučeny. Takže, když je zákalků málo, zvažujeme jejich laserové rozrušení. Když je zákalků mnoho, nebo se jedná již o výraznější postižení sklivce, tak je možné odstranit je již pouze metodou vitrektomie. Vždy se ale zvažuje přínos nad riziky. A samozřejmě takové zákroky vyžadují zcela zdravé oko (tedy kromě těch zákalků).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí