Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Rychle narůstající zákalky ve sklivci a časté záblesky - Biologická léčba chorob sítnice a sklivce - Diskuze

Rychle narůstající zákalky ve sklivci a časté záblesky

Rychle narůstající zákalky ve sklivci a časté záblesky

jarmila  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Prosím o radu.Před 4 dny se mi v oku objevil náhle černý roztřepaný kruh, který kmital a záblesky v horní polovině oka. Na druhý den, kdy to již vypadalo že mám před okem větší bulninu s černými tečkami a několik menších,jsem navšítivala lékaře, kde mi bylo diagnostikováno Opacitates et ablatio corp. vitr, s tím, že si na to budu muset zvyknout.
Večer, se však záblesky stupňovaly,jeden za druhým, obzvlášť při pohybu.Na druhý den pohledem do sněhu jsem zjistila, že přibylo, plno černých teček a bublinek a na okraji dole od vnitřího koutku mám šmouhu. Navšívila jsem proto znovu lékaře, kde mi bylo potrvzeno opět stejná diagnoza,/sítnice v pořádku/ s dooporučením omezení fyz. námahy a předklonu a kontrola okamžitá při zjištění zhoršeného vidění.
Dnes zjišťiju,že smouha mi postoupila již nahoru k centru vidění,kromě těch původních bublin a pohledem do bílé plochy přibylo malých bublinek s černými tečkami, které se pohybují většinou shora dolů.Bublina se pohybuje spíš do boku.Záblesky obzvlášt při pohybu přetrvávají.
Jde tohle nějak zastavit, omezit? To se odlučuje zadní membrána sklivce? Ta se musí odloučit celá? Co mě čeká potom? Slepota?Jsem z toho na tom psychicky špatně.
Děkuji za odpověd
prosím_smazat_tento_profil_a_jeho_příspěvky_děkuji  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 27 odpovědí
Slepota nehrozí, akorát zhoršování, ale prý se na to dá zvyknout ( já si nezvykl ), někteří ano... Zkuste návštěvní knihu nebo diskusní skupinu

Pak existuje operace vitrektomie ( respektive musíte podstoupit několik operací ) kterou jsem absolvoval, ale chirurg, kterému jsem důvěřoval se ukázal ne v dobrém světle... takže místo zákalků mám jizvy na sítnici přesně v místě kde se dívám...

Pak ještě někomu pomáhá psycholog ( pokud máte na psychoanalýzu dost času ) případně psychiatr ( AD III/IV generace, pokud AD nemají zrovna u Vás nepříjemné vedlejší účinky ).

Úlevu přináší non-stop nošení černých brýlí, omezení aktivit venku a ve světlých prostorách.

No a nakonec pomáhá alkohol, tj. denně se nalejt, ale s tím možná zdejší lékaři nebudou souhlasit... :(
jarmila  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Petre_V děkuji za odpověď. Můžete mi sdělit, kde jste podstoupil operaci, u kterého lékaře? Já i když jsem ze SM,lékaře navštěvuji ve vašem kraji. Dík
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
zákaly ve sklivci má do jisté míry každý člověk, jejich počet roste s věkem a pojí se i s očními onemocněními. Většina případů očních zákalů se neoperuje, operace s sebou přínáší výzmnamná rizika, které moho vést až k odchlípení sítnice.

Operace je indikována pouze pokud je jejich hustota velká a významně pacientovi zhoršuje zrakovou ostrost. Účinná a příčinná medikamentozní léčba očních zákalků neexistuje.
Rizikovým faktorem mohou být oční operace, úrazy oka nebo degenerativní onemocnění sítnice. Pravidelné kontroly s rozkapáním oka jsou u očního lékaře na místě.
Běžná ablace zadní sklivcové membrány se zastaví a nepokračuje. Pokud se ale příznaky spíše zhoršují, je vhodná brzká kontrola, aby lékař vyloučil, zda není primárně poškozená sítnice oka.
Děkuji za dotaz a zdravím,
dr. Vodičková,
Neovize, Oční klinika Brno
jarmila  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji moc za odpověď paní doktorko.
Po týdnu po objevení prvních příznaků, přetrvávají občasné záblesky,které pozoruji zvláště večer, myslíte že bych měla navšívit opět očního lékaře.
Jelikož se mi tyty potíže objevily před týdnem naráz,může to být vlivem častého sledování monitoru PC?
Mám omezit tuto činnost úplně a sledování TV?
Nedávno jsem dostala dárek tablety Ocutein Brilant, mohu tyto užívat? Nebo je vhodné něco jiného i když vím, že píšete, že medikametozní léčba neexistuje hledám vše, co by mi mohlo jen trochu pomoci.
Děkuji za odpověď.

Reakce na jarmila

Olga  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Hledám a vidím, že jste uvedla stejný problém, co mám i teď já. Mohu dotaz, jak se Vám situace po letech vyvinula a co jste mohla případně zlepšit? Snad se Vám má reakce i po delší době, co jste uvedla příspěvek, zobrazila. Budu ráda za příspěvek. Olga
P75  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Milá Jarmilo, vitrektomii jsem absolvoval v klinice hrůzy Lexum, zbastlil to Fišer, který se ukázal jako naprosto nekompetentní co se týče tohoto typu operace a řešení/prevence komplikací a pooperačního stavu.

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí