Stav po laserové baráži

Stav po laserové baráži

jahlo  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
mám týden po laserové baráži trhliny v sítnici. Stále se mi však objevují v oku "záblesky" a "saze". Je to sice v mírnější formě než před zákrokem, ale krapet mne to děsí...nenapadlo mne se na toto lékaře zeptat, teď je mi trapně.V oku se má prý vytvořit jizva - tak si pro klid v duši odvozuji, že pak se tyto nepříjemnosti třeba úplně zklidní...je to tak? Moc děkuji za názor.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
laserová baráž sítnice se provádí většinou pro degenerativní změny v periferii sítnice, s cílem omezit riziko jejího odchlípení. Neřeší záblesky, které jsou obvykle projevem tahu sklivce za sítnici, ani saze, které jsou projevem zákalů ve sklivci. Po jizevnaté reakci na působení laseru je sítnice lépe spojena s cévnatkou, vrstvou, která leží pod ní. Klidně se vašeho ošetřujícího lékaře/lékařky zeptejte a nestyďte se, jistě se Vám dostane správného vysvětlení při příští kontrole.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí