Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Astigmatismus a amblyopie - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Astigmatismus a amblyopie

Astigmatismus a amblyopie

Markéta Křížová  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den!
Moje 11letá dcera má Dg.:Exoforia consec.alt.
Heteroforia verticalis negativa
Hypermetropia gravis l. utr.
Astigm.hyperm.1.utr
Amblyopia 1.utrq.,praec.1.sin.
V OP s vl. kor.5/5
OL 5/5sl.(1ch)
ARF v cykloplegii OP +6,5= -1,5 ax 170°
OL +8,0´= -2,5 ax 5stupňů =3 pdpt ax 270°
Chtěla bych se zeptat zda-li by mohla za tohoto stavu a nebo později nosit dcera kontaktní čočky. Závodně tancuje a brýle jí občas vadí při sportu. Zajímá mě váš názor . Děkuji za odpověď Křížová
MUDr. Josef Hycl CSc.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 6 odpovědí
Kontaktní čočky můžete zkusit, nicméně počítejte s třemi problémy. 1) dcera v nich neuvidí uplně perfektně protože čočky nekorigují astigmatismus 2) čočky asi nebude uplně ideálně snášet - plusové čočky se hůře snášejí ale možná se zase lépe nasazují 3) na rozdíl od brýlí může být s čočkami více patrné šilhání - ale za vyzkoušení nic nedáte - v mnoha optikách vám poskytnou čočky na vyuzkoušení zdarma. Až bude dcera starší - tak asi od 16 let výše je možné uvažovt o odstranění dioptrické vady operací. MUDr. Josef Hycl, CSc. XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí