Vrozeny strabismus po neuspesne 1. operaci v 18 mesicich

Vrozeny strabismus po neuspesne 1. operaci v 18 mesicich

Frances  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobry den,
dcera ma vrozeny strabismus, diagnostikovana v 9.mesici. Diagnoza: ODS - OD 5mm OS 6mm (kongenitalni esotopie s omezenou abdukci). Porod v terminu bez komplikaci. V 18 mesicich operovana, ihned po mirne zlepseni ale po 2 tydnech se ji silhavost vratila do stejneho stavu - OS +20-25 st s korekci, hybnost do krajni abdukce se stale nedari, vlevo stale vyrazne omezena. Naklani hlavicku na pravou stranu, obcas zakopava a pada. Na neurologii jsme dochazeli, ale doktorka rekla ze uz nemusime, protoze neni duvod. Dcera bez dalsich ocnich vad a pouze +2 dioptrie, bryle i okluzor pouzivame celou dobu bez efektu. Rodice/prarodice zadne ocni vady.

Na internetu jsem se docetl ze vrozeny strabismus musi byt operovan do 1 roku veku, my jsme sli pozdeji (v 18 mesicich). Po 1. operaci jsme ocekavali vyrazne zlepseni to ale neprislo. Poprosim vas o radu v cem by mohl byt problem, pripadne zda znate specialistu/kliniku v CR nebo v zahranici, ktery se na takto specificky pripad hodi. Radi bychom dceri pomohli a neco nezanedbali dokud se to da resit.

Aktualni stav pouzivame bifokalni Franklinova skla a plan NMR mozku pro vylouceni bilateralni kongeitivni paresy n - neni korelace mezi uhlem silhani a zrakovou vadou.

Diky za reakci.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
už jsem Vám odpovídal na jiném serveru a bohužel i zde jen zopakuji, že na dálku toto nevyřešíme. Máte-li zájem, můžete se k nám objednat (chtějte termín k MUDr. Stöhwasserové).

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí