Strabismus operace

Strabismus operace

Vanda  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,

Dcera (14měsíců) začala šilhat v prvních týdnech života. V 6měsících diagnostikována kongenitalní oboustranná esotropie, horší na levém oku. Ve zprávě máme, že dioptrie na obou očích jsou do +5dioptrii. Byly předepsány brýle +3,5dioptrie a nošení okluze na pravém oku. Nyní po 3/4roce kontrola, za nás i okolí velké zlepšení, šilhá nyní více okem pravým. Dříve měla duhovky způlky “zalezlé”, nyní určitě nejsou v ideálním postavení, ale bývají vidět celé. Pokud má dcera okluzor nebo okluzor a brýle, je druhé oko za nás v téměř ideálním postavení. Naopak bez okluzoru s brýlemi je šilhání výraznější, než bez brýlí a dcera samostatné brýle odmítá o dost více, než když má i okluzor. Na nynější kontrole lékař přiložil “sklíčka” nejdřív bez brýlí, poté s brýlemi(bez okluzoru) a napsal nám předpis na brýle s dioptriemi +4, okluzor střidavě 2:1 na půlden, a sdělil, že bez operace to nejspíše nepůjde. Máme už termín po kontrole za 6m. Pan doktor vypadá schopně, je ale bohužel hodně skoupý na slovo. Ptala jsem se, jestli se dioptrie růstem oka nezmenšily a řekl mi, buďme rádi za dioptrie, kdyby je neměla, nemůžeme s tím dále kooperovat. Můžete mi, prosím, vysvětlit, jak je to myšleno? A dále, je navrhovaný postup léčby (operace) u tak malého dítěte v pořádku a nemá smysl pokračovat v konzervativní léčbě? Předem děkuji za odpověď

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí