Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Čočky na strabismus - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Čočky na strabismus

Čočky na strabismus

Mari  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, je mi 14 let a před 2 lety jsem měla operaci strabismu. Konvergentní šilhání se mi sice zlepšilo, ale býle musím mít stále a když je sundám opět začnu šilhat. V nemocnici mi řekli že je to ok a další operace není potřeba, a že existují čocky na strabismus jsem se dozvěděla až z internetu. Existují tedy čočky, které by nahradily brýle a přes které bych nešilhala? A ještě jsem tu čestla o laserové opraci, která strabismus odstraní definitivně. Kde bych se mohla ohledně čoček s někým poradit? Předem děkuji za odpověď
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
ve skutečnosti se nejedná o speciální čočky na strabismus, pouze je Vaše šilhání vyvolané dioptrickou plusovou vadou a ta se nemusí korigovat jen brýlemi, stejného efektu dosáhnete kontaktní čočkou nebo odoperováním plusových dioptrií. Obojí je možné, objednejte se na aplikaci kontaktních čoček nebo na refrakční kliniku k laserové operaci.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, postavení očí se vždy posuzuje při nasazených brýlích. Jestli v nich jsou oči rovné, tak stejného efektuu dosáhnete s kontaktními čočkami korigujícími Vaši dalekozrakost. Stejného efektu je docíleno po operačním odstranění dioptrické vady (laser nebo nitrooční čočka). Objednejte se na oční vyšetření, nejlépe na pracoviště, kde se dioptrické vady odstraňují a mají tak s těmito situace největší zkušenosti. Vzhledem k Vašemu věku je třeba i na aplikaci kontaktních čoček mít jako doprovod zákonného zástupce.
Pokud budete mít zájem, můžete se obrátit i na naše pracoviště.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
OFTEX Oční klinika Pardubice

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí