Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Oční cviky na tupozrakost - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Oční cviky na tupozrakost

Oční cviky na tupozrakost

radekdavid  |  návštěvník  |  Praha
Chtel bych se zeptat co si myslite o cviceni pro zlepseni oci. Jde nejakymi specielnimi cviky vylepsit tupozrakost? slysel jsem v radiu ze je nejaky trenink pro oci co muze pomoct s vadami na ocich a rikaly i tupozrakost. Na internetu jsem ale nasel akorat ze s tupozrakosti se neda delat nic kdyz je u dospelyho. Mam 0,75 a 1,5,jde s tim neco delat? dekuju david
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji za dotaz. Cvičení na zlepšení dioptrií nemá efekt, jinak by to byla běžně používaná metoda. Léčba tupozrakosti je součástí léčení šilhání, které je v našem státě běžně dostupné. U dospělých však tupozrakost ovlivnit neumíme. Pokud máte Vámi uvedené dioptrie, je možné je odstranit laserem. Rádi Vás vyšetříme v našem refrakčním centru, objednejte se prosím na telefonním čísle XXXXXXXXXXX.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den pane Davide.
Tupozrakost upravit lze, ale pouze za velmi speciálních podmínek. Tupozrakost je nevývin center zpracovávajících obraz. Tato cenbtra se někdy i v dopělosti mohou vylepšit. Pozorujeme někdy u tupozrakých lidí, kteří přijdou o svoje lepší oko úrazem nebo nemocí, že tupozraké oko po měsících a leltech po ztrátě lepšího ka začne zlepšovat funkci. Tj. pokus byste své tupozraké oko stimuloval 24 hodin deně po dlouhou dobu a zcela vyřadilzakrytím z funkce oko druhé tak možná po letech dosáhnete nějakého zlepšení - ale v praxi je to zcela nereálné, že?

Nicménmě každopádně by sálo za to odstranit na tupozrakém oku dioptricdkou vadu - protože bez toho nelze hovořit o kvalitní stimulaci sítnice. Nakolik lze vidění zlepšit není možné říci bez vyšetření vašich očí. Ale i částečné zlepšení stojí za to. Často vídáváme, že u starších pacientů (v důsledku stařeckých změn nebo úrazu) se může stát tupozraké oko tím lepším nebo dokonce jediným fungujícím okem.
Pokud se budete chtít objednat nevyšetření, zavolejte na níže uvedená tel. čísla.

Děkuji za váš dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235, 615 00 Brno-Židenice
Telefon:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
E-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz
Veronika  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den
ráda bych nějaký názor ohledně svého syna. Bude mu 7 let a v 5. letech jsem zjistila, že je tupozraký a má 9 a 6 dioptrii, nyní už jich má 11 a 9. Nikdy nešilhal a jediné co nám doposud lékař doporučil, bylo nošení okluzoru, nyní jsem se domohla lázní ve Dvoře Králové s nadějí, že mu konečně někdo trochu pomůže. Ráda bych se dozvěděla víc o možnostech, jak pomoci svému synovi. Děkuji za odpověd.
S pozdravem
Veronika Bočkajová
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

ve Vašem případě je důležité nosit správné předepsanou korekci a k tomu doporučuji i nošení okluzoru, v co největší míře (např. doma odpoledne). Cílem této léčby je "rozcvičit" tupozraké oko. Při dodržení tohoto postupu je poměrně velká možnost na zlepšení vidění.

S pozdravem,

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Bočkajová,
důsledně dohlížejte na trvalé nošení brýlí a používání okluzoru po co nejvíce času. Podívat se můžete na brožurky dostupné na i na stránkách XXXXXXXXXXXX v sekci materiály ke stažení (odkaz bohužel nelze publikovat), kde najdete i příklady cvičení, jež je možné provádět v domácích podmínkách.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Veronika  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

moc děkuji lékařům za odpověď. Ještě bych měla jeden dotaz, ráda bych věděla co jsou to "cilindry"
Děkuji.

S pozdravem
Veronika Bočkajová
Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

cylindrické dioptrie, znamená špatné zakřivení rohovky nebo čočky, nejčastěji se jedná o rohovkový astigmatismus. Koriguje se u dětí brýlemi. V pozdějším věku jsou další možnosti jak tyto dioptrie korigovat např. nářezy na rohovce, torické čočky, lasery.

S pozdravem

MUDr. Peter Mojžiš, ph.D., FEBO

Reakce na Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice

monas  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, 17.4 2013 jsem objednaná na operaci strabismu(FNHK), chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné se po 14 dnech vrátit do pracovního procesu(zaměstnání - všeobecná sestra, směnný provoz, interna). Děkuji. Monika

Reakce na monas

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
pokud nedojde ke komplikacím, tak návrat do práce po 14 dnech by měl být možný.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX

Reakce na monas

Premium Clinic s.r.o. - Oční centrum Teplice  |  Basic member  |  Teplice
  • 35 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

14 denní rekonvalescence po operace strabismu by měla být dostatečná a proto můžete nastoupit do práce. Je nutné ale upozornit že oko/oči mohou být po operaci podrážděné, co může vést k určité míře diskomfortu.

S pozdravem,

MUDr. Peter Mojžiš, Ph.D., FEBO
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
při standardním pooperačním průběhu je to dobře možné.
S pozdravem
P. Rozsíval

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí