Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Porucha binokulárního vidění - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Porucha binokulárního vidění

Porucha binokulárního vidění

TDavid  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den,
již od dědství mám strabismus, v 18 letech mi nebyla operace doporučena, protože odchylka je minimální. Problém mám však s binokulárním viděním. Pokud si doma pomocí dvoubarevných brýlí testují binokulární vidění (Worthův test), vidím 4 světla ale horní, červené mi "problíkává" (mizí). Z toho usuzují, že netrpím úplnou stereoslepotou, ale že by mohla být určitá šance na zlepšení. (Bohužel ale netuším jaké jsou způsoby léčby). Mám poměrně veliký rozdíl dioptrií:

pravé oko + 3.0 D ostrost 6/7 bez korekce 6/15 - oko je tupozraké,
levé oko +0.5 ostrost 6/5 bez korekce 6/6.

Denně pracuji několik hodin s PC a pociťuji nadměrnou únavu,pálení očí a bolesti hlavy. A dlouhodobá práce na PC je tak pro mě velmi namáhavá.

Vím,že potřebuji kompletní a podrobně oční vyšetření, ale spíše mě zajímá, zda je vůbec možné zlepšit moji zrakovou pohodu. Nyní je mi 24 let.

Popř. prosím o informaci, kde se mohu nechat podrobně vyšetřit na stupeň poruchy binokulárního vidění, skrytého šilhání apod. Jsem z Královehradeckého kraje

Přeji hezký den

Děkuji Vám!

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,

vzhledem k popisu vyšetření na Worthových světlech můžou být zachovány binokulární funkce na určité úrovni. Wortova světla ale netestují funkce binokulárního vidění, ale pouze situaci, zda používáte obě oči současně a zda tam není skryté šilhání. Problikávání může být známkou právě tupozrakosti, mírného útlumu, ale také lze vysvětlit neodpovídajícími podmínkami domácího vyšetření. Předpokládám, že doma testujete do blízka, ale podstatné je i vyšetření do dálky, protože to pužíváte zejména. Takže máte pravdu, že je nutné precizní vyšetření. Špatná binokuární spolupráce očí může být dána vyšším rozdílem dioptrií, které mozek už jen s obtížemi spojí. Obecně se uvádí, že 2,5 D rozdílu je max, ovšem každý je unikát. Je nutné zjistit, zda problém není jen zde, popřípadě by Vaši situaci mohla vyřešit prismatická skla - zejména únavu při práci na PC. To jsme schopni vyzkoušet i na Naší klinice v Pardubicích.

Pokud chcete přesné vyšetření stupně binokulárního vidění je nutný přístroj, které mají ve většině jen ortoptické ambulance. Jejich seznam v královehradeckém kraji je na XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
---------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji za dotaz. Vyšetření Vám můžeme provést v naší specializované ambulanci pro poruchy binokulárního vidění. Tel je XXXXXXXXXXX.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí