Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Opakované operace strabismu - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Opakované operace strabismu

Opakované operace strabismu

Martina  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, mám týden po 3. operaci strabismu, je mi 27let. Když jsem byla malá, měla jsem oči jako chameleon-každé jinam, ale mým rodičům bylo pokaždé sděleno, že se to spraví...Ve 12ti letech se náhodou přišlo na to, že vidím vše dvakrát a dost daleko od sebe, můj mozek se nenaučil pojit obrázky viděné každým okem zvlášť. V 16.ti a 17ti letech jsem absolvovala své první operace, zkracování vnějších šikmých svalů cca o 5 mm, protože nebylo možné zvládnout můj problém prismatickými skly ani cvičením...od té doby se to horšilo (včetně vidění na dálku-mám na obou očích necelé 3 dioptrie) až jsem se dopracovala tento rok na cca 12 prismat na každém oku. Bylo to neúnosné, vzhledem k mému povolání-veterinární lékařka. Rozhodla jsem se tedy podstoupit další operaci, tentokrát prodloužení vnitřního svalu, bohužel nevím, kterého, do operační správy nikdo nenapsal co se mnou vlastně dělali. Jen mi doktor druhý den, řekl, že se to trochu rozjelo, neboli vypadly stehy nebo steh spojující rohovku se spojivkou, tak jsem měla ve vnitřním koutku pořádnou díru, ta se během týdne postupně zatahuje, spojivka je stále oteklá, což je asi způsobeno zánětem, který mast nasazená po operaci nezvládla, tak byla vyměněna za jinou... Se staršími brýlemi s asi 3mi prismaty na obou očích vidím jakš takš 1x, bez nich je to stejné jako před operací. Chtěla jsem se zeptat, jestli mám ještě šanci nějak oči srovnat, nebo jsem do konce života odkázaná na neustálé reoperace po cca 10ti letech?
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní doktorko,
děkuji Vám za Váš dotaz. Šilhání postihuje více jak 5% dětí, takže je po poměrně častá vada. Základním předpokladem úspěchu léčby je dobré vidění oběma očima a pak jejich spolupráce. Pokud se toto nezajistí v dětství, nejlépe v předškolním věku, pak naděje na dlouhodobý dobrý výsledek i opakovaných operací není velká, neboť není splněna jedna z hlavních podmínek dobrá spolupráce očí a operace jen mechanicky mění jejich postavení.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí