Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operace šilhání u dospělého - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Operace šilhání u dospělého

Operace šilhání u dospělého

Zip606  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám takovej dotaz v dětsví jsem byl 3x na operaci se šilháním ale šilhám stále pujde to spravit nyní?Mám 32roku.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
základním předpokladem úspěchu operace šilhání je dobrá spolupráce mezi očima a přibližně stejná zraková ostrost. Pokud tyto podmínky nejsou splněny je většinou operace možná, ale úspěch nebývá trvalý. Poraďte se prosím s odborníkem na šilhání, po vyšetření bude možné získat přesnější názor.
S pozdravem
Zip606  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravim,za odpověd děkuju.Mám ještě jednu otázečku:pokud jsem víc jak 25let šilhal ated se nechám operovat jaká bude reakce těla, nenastanou nejaké komplikace?

Reakce na Zip606

prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
komplikací se nemusíte obávat, spíše záleží na posouzení aktuální situace s ohledem na již zjizvený operační terén. Prodiskutujte Vaše dotazy na strabologickém pracovišti kam se obrátíte.
S pozdravem
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
vaše šilhání je řešitelné. je však teřba použít. tzv. metodu nastavitelných stehů, kterou je možné vyřešit i několikrát neúspěšně operované stavy. Pokud se budete chtít objednat na vyšetření zavolejte na níže uvedená čísla a objednejet se na vyšetření k p. doktorce Vodičková, která se touto metodou zabývá

Děkuji za dotaz a zdravím
MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel oční kliniky NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
www.neovize.cz
email:info@neovize.cz
Neznamy  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrej den chci se zeptat kolik by stála operace oči teda konkrétne strabizmu?
jirka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý dem mám problém se šilháním a dvojitým viděním v mládí jsem byl již jednou operován ,chtěl bych se zeptat jsem z UL a kde by bylo pro mě nejbližší místo kde by mi mohli provést vyšetření a i možnou operaci a ještě mě zajímá cena operace. děkuji klouda
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
nejbližší místo je pro Vás oční oddělení krajské nemocnice v Ústí nad Labem, operaci hradí pojišťovna.
S pozdravem
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Vážený pane,
operace i v dospělém věku je jistě možná, zdravotní pojišťovna ji hradí.Je třeba pečlivého vyšetření ve strabologické oční ambulanci.
MUDr.Kateřina Šinclová
adam  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Brzy mi bude 18 let, šilhám na levé oko už odmala a chtěl bych jít na operaci. Ale ta prý je riziková. Buď bych viděl dvojitě, nebo by mi to prý nějak mohlo prasknout a oko utéct úplně. Řekli mi to aspoň kdysi (asi 5 let zpět) na nějakém vyšetření v Ostravě, poté co mě tam objednala moje oční lékařka. Chtěl bych se tedy zeptat, opravdu jsou případy, kdy zkrátka operace není vhodná a riziková, nebo za tu dobu už udělali lékaři nějaký pokrok a šlo by to nějak vyřešit? Nebo v budoucnu snad, pokud se nějak pokročí, tak by to bylo možné?

Předem děkuji za odpověď.
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji za dotaz. Operace šilhání se v dospělosti dělají běžně a jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Základním předpokladem úspěchu je alespoň přibližně stejná zraková ostrost obou očí a určitá úroveň jejich spolupráce. To vše se při strabologickém vyšetření před operací dá zjistit a podle toho určit prognoza. Konkrétní skutečnosti Vám budou moci odborníci říci až po vyšetření.
S pozdravem
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den, v dospělosti je vhodné odoperovat jen velkou odchylku-minimálně 10 stupňů, nejlépe pokud se jedná o první, maximálně druhý zákrok. Záleží samozřejmě na druhu šilhání a na tom, jak obě oči spolupracují. Spíš bych předpokádala(při větší odchylce), že oči moc nespolupracují a tím pádem dvojité vidění nehrozí, ale vše záleží na předoperačním vyšetření.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
opravdu jsou případy strabismu, kdy se operace nedoporučí, právě pro vysoké riziku vzniku dvojitého vidění. Právě toto se zjistí předoperačním strabologickým vyšetřením, kdy je hodnocena kvalita zrakových funkcí, mimojiné i vzájemná spolupráce očí a správná fixace oka. Doporučil bych Vám konziliární vyšetření na jiném pracovišti. Bez zmíněného vyšetření nemůžu být konkrétnější.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Kristina Vodičková Ph.D., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 26 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

operaci šilhání v dospělosti plní z větší části estetickou funkci. Pokud je zraková ostrost obou očí dobrá a není přítomna těžší tupozrakost, jsou výsledky operací velmi dobré.

Operaci šilhání provádíme na naší klinice ambulantně formou jednodenní chirurgie v celkové anestezii.
Pokud máte zájem, ráda s Vámi zkonzultuji možnosti, jak Vám pomoci. Doneste si s sebou veškeré dokumenty, které se týkají vašeho šilhajícího oka - zprávy od lékařů, dále fotografie, na kterých šilháte, např. pokud bylo šilhání již v dětství, event.stav kdy se vám šilhání zhoršilo apod.

Na vyšetření se objednejte prostřednictvím naší recepce, kontakty naleznete níže nebo na webu kliniky.

Děkuji za Váš dotaz a zdravím,

MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D.
Oční klinika Neovize, Brno

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí