Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Operace strabismu dcery...? - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Operace strabismu dcery...?

Operace strabismu dcery...?

Týna  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

chtěla bych moc poprosit o názor na operaci mé dcery. Asi v roce a půl jsme u ní zjistli šilhání levého oka ven. Po velmi dlouhých objednacích termínech byla vyšetřením zjištěna tupozrakost a dioptrická vada. Nyní je dceři téměř 8 let (21. února), na levém oku, kterým šilhá - ne ustavičně, je velká část dne, řekla bych víc než polovina, kdy nešilhá, tak na tomto oku má 4,5 dioptrií, na pravém 2 dioptrie. Šilhání je dobře viditeln především při únavě a stresových situacích. Dokáže se bezpečně pohybovat i bez brýlí, na bolest očí si nikdy nestěžuje. Prakticky na nic si nikdy nestěžuje, funguje stejně dobře s brýlemi i bez brýlí. Používáme okluzor. Tupozraké oko má rozcvičené, vidí s ním. Jednou či dvakrát za rok jsme chodili 1x týdně na oční cvičení - 10 lekcí. Cvičíme doma přibližování oči sledováním nějakého předmětu.
Prosila bych Vás o názor, měla by jít kvůli šilhání na operaci, jelikož její brýle a šilhání jdou proti sobě, oči se jí jejími dioptriemi ještě rozšiřují od sebe laicky řečeno. Je operace jedinou cestou v tuto chvíli? Je nutná v tomto věku? Není lepší počkat do dospělosti? Jaká nese operace rizika? Jsou nějaká rizika, kdyby na operaci teď nešla? Mohu poprosit o doporučení v případě nezbytnosti operace, kde ji podstoupit? Mám z jakékoliv operace veliký strach...

Předem děkuji za Vaši odověď.

K. H.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
vidím, že jste z Prahy, zkusil bych se objednat na konzultaci do FN Královské Vinohrady, předpokládám, že dr. Krásný ještě na částečný úvazek pracuje. Jen takto na dálku je těžké to posuzovat.
Týna  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

na Vaše doporučení jsme absolvovali v květnu návštěvu ve FN Královské Vinohrady. Po kratičkém vyšetření byl dceři diagnostikován dvojitý astigmatismus a stanoven termín operace strabismu. Dcera tam myslím ani na chvilku oči k sobě nespojila a dokonce měla i oči rozladěné výškově. Nepochybovala jsem o správnosti rozhodnutí o operaci. Ta je stanovena na 13. 10. 2021. Po několika měsících, kdy nám bylo doporučeno přestat nosit okluzor a přestat s dennodenním očním cvičením na posilování očních svalů přibližováním předmětů k nosu, se dcera dostala i vlivem prázdnin do psychické pohody a dkáže oči srovnat, výškově není viditelný rozdíl, tvrdí, že vídí předměty ostře a jednou. Ještě před měsícem říkala i ukazovala, kde co vidí dvakrát.

Její rovné vidění tedy není trvalé. Levé oko jí stále ujíždí - nejvíc v únavě nebo nervozitě. Přesto mě nesmírně trápí, zda je operace opravdu nutná. Nestěžuje si na bolest hlavy, očí, na únavu. Čte mezi nejlepšími ve třídě, nemá žádný problém s učením.

Stalo by se něco, když by se s operací počkalo, až ji něco obtěžovat případně začne? Nebo případně do dospělosti, když by jí mohly pomoci posuvné stehy, které se můžou použít až při operaci strabismu v dospělosti? Mám strach i z reoperací, jelikož patrně nejsou výjimkou u strabismu. Mohl by se její stav bez operace zlepšit a stabilizovat třeba i do stavu bez šilhání, když je schopná si oči sama srovnávat do roviny?

Moc prosím o Váš názor, případně moc prosím, kde a s kým bych to mohla v klidu, bez časového stresu konzultovat? V nemocnici v časovém stresu ani u naší současné doktorky, od níž chci odejít, právě i pro její netrpělivost a nepříjemné stresové působení na mě i na dceru, se nezmůžu na žádnou kloudnou otázku. Ráda si konzultaci zaplatím. Bydlíme v západočeském pohraničí, ale Praha je nám díky bydlišti mého otce dostupná. Současnou paní doktorku máme v Plzni. Mohla bych Vás požádat o doporučení nějaké oční ordinace vhodné pro náš případ právě v Západních Čechách?

Předem velmi děkuji za Vaši odpověď.

K. H.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí