Operace strabismu dcery...?

Operace strabismu dcery...?

Týna  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

chtěla bych moc poprosit o názor na operaci mé dcery. Asi v roce a půl jsme u ní zjistli šilhání levého oka ven. Po velmi dlouhých objednacích termínech byla vyšetřením zjištěna tupozrakost a dioptrická vada. Nyní je dceři téměř 8 let (21. února), na levém oku, kterým šilhá - ne ustavičně, je velká část dne, řekla bych víc než polovina, kdy nešilhá, tak na tomto oku má 4,5 dioptrií, na pravém 2 dioptrie. Šilhání je dobře viditeln především při únavě a stresových situacích. Dokáže se bezpečně pohybovat i bez brýlí, na bolest očí si nikdy nestěžuje. Prakticky na nic si nikdy nestěžuje, funguje stejně dobře s brýlemi i bez brýlí. Používáme okluzor. Tupozraké oko má rozcvičené, vidí s ním. Jednou či dvakrát za rok jsme chodili 1x týdně na oční cvičení - 10 lekcí. Cvičíme doma přibližování oči sledováním nějakého předmětu.
Prosila bych Vás o názor, měla by jít kvůli šilhání na operaci, jelikož její brýle a šilhání jdou proti sobě, oči se jí jejími dioptriemi ještě rozšiřují od sebe laicky řečeno. Je operace jedinou cestou v tuto chvíli? Je nutná v tomto věku? Není lepší počkat do dospělosti? Jaká nese operace rizika? Jsou nějaká rizika, kdyby na operaci teď nešla? Mohu poprosit o doporučení v případě nezbytnosti operace, kde ji podstoupit? Mám z jakékoliv operace veliký strach...

Předem děkuji za Vaši odověď.

K. H.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 539 odpovědí
  • 21 Likes
Dobrý den,
vidím, že jste z Prahy, zkusil bych se objednat na konzultaci do FN Královské Vinohrady, předpokládám, že dr. Krásný ještě na částečný úvazek pracuje. Jen takto na dálku je těžké to posuzovat.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Marval 18.8.2020
Spokojený/á

Pan doktor Vláčil mě operoval na této klinice. Srovnal mi oči a odstranil dvojité vidění. Můžu jen doporučit. Cítila jsem se tam dobře a celý tým fungoval skvěle. Asi pět let jsem bojovala se strachem a nevěděla jestli ... Více 

Doktor ve Vašem okolí