Dvojité vidění po operaci strabismu

Dvojité vidění po operaci strabismu

Lucie  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
mám týden po operaci strabismu,konkrétně pravé oko utíkalo ven.Operace byla mimo jiné i z kosmetických důvodů.Na operaci z šilhavostí jsem byla již ve 4letech,poslední roky se to vrátilo(nyní mi je 30let).Po operaci se mi bohužel objevilo dvojí vidění,oční říká,že se to časem spraví,ale je to dost nepříjemné a po týdnu,žádné zlepšení,navíc přes operované oko vidím mlžitě,což před operací bylo ok.Taky je oko nyní příliš blízko nosu,pokud se dívám rovně a používám obě oči.Pokud používám jedno,je ve středu.Jak dlouho může trvat,než se oči "spraví" a uvidím jednou, je to opravdu stresující..
Děkuji moc za odpověď
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
k přesnému vyjádření není dostatek informací. Ale v některých případech je mírné pooperační překorigování úmyslné. Mlhavé vidění týden po operaci není neobvyklé a mělo by se časem upravit. Jak dlouho bude trvat úprava diplopie, Vám dokáže odhadnout pouze Váš ošetřující lékař dle přesného nálezu. V některých případech je vhodné absolvovat ještě ortoptická cvičení zaměřená na udržení paralelního postavení očí.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Michaela  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, spravilo se vám nakonec dvojí vidění a vidíte nyní normálně? Děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Vážená paní doktorko Flemrová, chtěla bych Vám ještě jednou vyjádřit obrovské poděkování za skvělou a fantastickou operaci mých "zlobivých šilhajících očí." V devíti letech mi přestal plnit funkci oční sval a tím pádem m... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí