Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Šilhání a kontaktní čočky - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Šilhání a kontaktní čočky

Šilhání a kontaktní čočky

Vendy  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den!
Je mi 35 let.Jako dítě jsem nosila dioptrické brýle,kvůli šilhání,které se časem urovnalo a brýle jsem nemusela již nosit.Asi tak před 5 roky jsem se léčila na zánět duhovky,asi po půl roce co léčba skončila jsem začala velmi špatně vidět na blízko a začala jsem zase šilhat.Pravé oko se mi stáčí k nosu,když si vezmu brýle na čtení,oko se srovná,také se srovná,když se podívám do zrcadla.Chtěla jsem se zeptat,zda bych mohla na šilhavé oko používat kontaktní čočky.Srovná se oko pod dioptrickou čočkou stejně jako pod brýlemi? Děkuji za odpovědˇ. Zikmundová
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den paní Zikmundová,

Jediným trvalým, spolehlivým a smysluplným řešením vašeho problému je laserová operace vaší dioptrické vady.
Doporučuji zákrok femtosekunodvým laserem (metodu NeoLASIK HD. Ta zcela odstraní šilhání a umožní vám dobré vidění bez brýlí

Děkuji za dotaz a zdravím

MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz


xlilien  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je možné po operaci strabismu používat kontaktní čočky? Předem děkuji za odpověď a doufám, že nepokládám příliš hloupý dotaz :-)
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
po odeznění pooperační reakce není důvod proč by jste nemohl nosit kontaktní čočky, je to jedna z prověřených metod korekce refrakční vady.
S pozdravem
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Vážený pane,
po operaci strabismus jistě můžete korigovat svou vadu kontaktními čočkami.
dr.šinclová
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, po operaci strabismu je možné nosit kontaktní čočky. Máme pacienty, kteří tímto způsobem korigují svoji zrakovou vadu i po operaci šilhání a snáší čočky velmi dobře. S pozdravem MUDr.Lenka Ottová

Reakce na MUDr. Lenka Ottová

Zdeněk  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám podobný problém. Pravé oko se mi již od ranného dětství stáčí k nosu, je mi 28let, mám +3,25d na pravém a +4d na levém oku, v šesti letech jsem již prodělal operaci, která ale žádný zvrat nepřinesla a nosím brýle dodnes, resp. od 18let kontaktní čočky, s kterými je šilhání pryč, vydím ostře na blízko i na dálku...
Zajímalo by mne, zda je možnost se natrvalo zbavit šilhání i kontaktních čoček, samozřejmě i cena případného zákroku a předoperačních vyšetření, následně i doba potřebná pro rekonvalescenci ... Strávím hodně času na cestách, tudíž by pro mne řešení bylo velkým přínosem ...
Děkuji za odpověd
Zdeněk Štěpán

Reakce na Zdeněk

VLK  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,něco takového mám také za sebou akorát že já kontaktní čočky nemám,a měl bych podle své oční lékařky nosit brýle,které mi vůbec nesluší tak mám jedno oko zavřené,,,ve 4 letech jsem byl na operaci který jak ostatně píšeš ani mně nepřinesla žádné vzhledové osvobození,jak si sehnal čočky ? resp. kdo ti je doporučil ? lékařka ? a máš měsíční čočky nebo denní ? docela rád bych to "zatím" řešil jako ty.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí