Šilhání - operace

Šilhání - operace

Monika  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,
od 4 let se léčím se strabismem a tupozrakostí (zajíždění levého oka směrem k nosu). Bylo mi teď čerstvě 18 let a vím, že nejlépe se šilhání léčí v mladším školním věku, to mi ale, očividně, nepomohlo. Moje vada je pomocí brýlí stabilizovaná. Chci se tedy zeptat, jak je to s touto operací - slyšela jsem, že v dospělosti je nejúčinnějiší technika nastavitelných stehů - potřebovala bych vědět zda je to pravda a v jaké cenové relaci se tato operace v dnešní době pohybuje, popřípadě jiná chirurgická řešení.
Děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, pokud máte postavení očí s nasazenými brýlemi či kontaktními čočkami paralelní, pak se jedná o tzv. akomodativní šilhání, které se operovat nesmí (po nasazení brýlí by oko ujelo naopak ven). Řešením by mohla být operace na odstranění dioptrií, čímž by se srovnalo i šilhání. Nicméně pokud byste o něčem takovém uvažovala, je nutno podstoupit podrobné specializované vyšetření, zda je pro Vás konkrétně zákrok vhodný.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Vážená paní doktorko Flemrová, chtěla bych Vám ještě jednou vyjádřit obrovské poděkování za skvělou a fantastickou operaci mých "zlobivých šilhajících očí." V devíti letech mi přestal plnit funkci oční sval a tím pádem m... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí