Šilhání po pervitinu?

Šilhání po pervitinu?

Julien  |  návštěvník
Dobrý den.
Předem přiznám barvu - užívám pervitin zhruba 1x do týdne, dvou. Ačkoliv je to dost těžké, pořád se snažím proti tomu bojovat.
Ale na co se chci zeptat... zhruba před půl rokem jsem si dala a k ránu po probdělé noci jsem zjistila, že vidím dvojmo. Řekla jsem si, že to bude tím pervitinem a nedostatkem spánku, takže jsem šla spát a po probuzení bylo vše zase v pořádku. Od té doby jsem to takhle měla téměř po každém užití, ale stačilo se z toho vždycky vyspat, tudíž jsem tomu pozornost nijak nevěnovala.
Ovšem před pár dny, když jsem si dala tak to nezmizelo ani po vydatném spánku. Do dálky vidím bez problému, ale jakmile se mám dívat na něco do vzdálenosti cca 1m tak jsem totálně dezorientovaná, musím zavřít jedno oko abych mohla třeba psát na klávesnici nebo číst. Především v práci to je veliká překážka... a do včerejška jsem ani nevěděla, že vlastně v tu chvíli kdy se mi rozdvojí vidění, tak že mi hodně ujíždí levé oko, upozornila mě na to až kolegyně v práci.
Chci se tedy zeptat, pokud je to zapříčiněné tím pervitinem (myslím že to je hodně pravděpodobné), jak k tomu vlastně došlo? ... Je šance že se to ještě někdy srovná aniž bych musela platit hromadu peněz za zákrok? Přestat s pervitinem je samozřejmost, to už vím.
Děkuji Vám moc za odpověď.
MUDr. Natália Beszédešová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
je nutné vyšetření u odborného očního lékaře s rozborem subjektivní refrakce očí, binokulární rovnováhy a spolupráce očí. Je možné, že po správné brýlové korekci a zrakovém tréninku se upraví postavení očí.
S pozdravem
N. Beszédešová
NOISE  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Stejný problém

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Vážená paní doktorko Flemrová, chtěla bych Vám ještě jednou vyjádřit obrovské poděkování za skvělou a fantastickou operaci mých "zlobivých šilhajících očí." V devíti letech mi přestal plnit funkci oční sval a tím pádem m... Více 

1 Like  
Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí