Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Šilhání - ujíždění očíčka u dítěte - Léčba strabismu (šilhání) - Diskuze

Šilhání - ujíždění očíčka u dítěte

Šilhání - ujíždění očíčka u dítěte

Hanymany  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
u dcery 22 měsíců pozoruju 6 dnů šilhání. Všimla jsem si toho prvně v den, kdy se uhodila do hlavy, neřekla bych, že to bylo velké trauma, nezvracela, nebyla spavá, ve všech ohledech se chovala standardně.
Dnes po vyšetření na očním nebyla nalezena žádná významná oční vada, která by šilhání mohla způsobit a ani nebylo šilhání vysledované.
Kdyby to bylo způsobeno tím úrazem, (občas jí levé oko ujede do vnitřního koutku - spíš když se nesoustředí) upraví se to samo?
Jak tak stále přemýšlím, čím to může být, občas jí spadne ofina nebo čepice, může to být z toho? Kdyby to bylo od toho, upraví se šilhání samo? Nebo mám cvičit okohybné svaly? Děkuji za odpověď
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
pokud byla vyloučena nějaká vážná poúrazová patologie, můžete dceru ještě nějakou dobu jen pozorovat. Při přetrvávání problémů by bylo vhodné provést kompletní oftalmologické vyšetření včetně ověření dioptrické vady v tzv. cykloplegii.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Vážená paní doktorko Flemrová, chtěla bych Vám ještě jednou vyjádřit obrovské poděkování za skvělou a fantastickou operaci mých "zlobivých šilhajících očí." V devíti letech mi přestal plnit funkci oční sval a tím pádem m... Více 

1 Like  
Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí