Vypadlý steh po operaci strabismu

Vypadlý steh po operaci strabismu

tynule  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, můj syn (14měsíců) byl před 10dny operován pro strabismus, dnes mu vypadl jeden steh. chci se zeptat, mám nějak plašit, nebo těch 10 dnů je dostačujících, aby se sval udržel zkrácený?
Děkuji za odpověď, s pozdravem Hrušková
MUDr. Kristina Vodičková Ph.D., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 26 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
není třeba se plašit, vypadl mu pravděpodobně pouze steh spojivky.
Kapejte dál kapky určené od lékaře a dostavte se na kontrolu na pracoviště, kde byl Váš syn operován.

S pozdravem,
dr. Vodičková, Neovize
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
nebojte, nejedná se o steh na svalu, nejspíše o stejně vstřebatelný steh spojivky a ta je po 10ti dnech srostlá.
S pozdravem
Dětské oční centrum Kukátko  |  Basic member  |  Praha
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
operace strabismu se provádí vstřebatelnými stehy, které ale dříve než se vstřebají, vypadnou. Steh, který jste našla, bude pravděpodobně ze spojivky, která už je 10 dní po operaci zacelená.
Při jakýchkoli pochybnostech se doporučuji obrátit na specializované dětské oční pracoviště nebo Vašeho operatéra.
Hezký den,
Za Dětské oční centrum Kukátko MUDr. Petra Teplanová.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Vážená paní doktorko Flemrová, chtěla bych Vám ještě jednou vyjádřit obrovské poděkování za skvělou a fantastickou operaci mých "zlobivých šilhajících očí." V devíti letech mi přestal plnit funkci oční sval a tím pádem m... Více 

1 Like  
Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí