Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Odstranění pingueculy - Operace pterygia rohovky - Diskuze

Odstranění pingueculy

Odstranění pingueculy

alena  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na odstranění (zřejmě)pinguekuly – objevila se mi v oku po zánětu bělimy. Je dost nápadná, protože je stále růžová plastická s červenými žilkami, oko mi i často pálí, slzí a je takové citlivé,unavené. Ve druhém oku se mi také začíná dělat, ale tam to není zatím tak vidět. Oční lékařka mi řekla, že se s tím nic nedá dělat, protože po odstranění bývá nález ještě horší . Moc prosím o Vaši radu, zda byste odstranění doporučili.Nyní kapu Flarex (lze snad i dlouhodobě)a umělé slzy, což stav trochu zlepší. Děkuji moc Alena

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den paní Aleno,
pro posouzení vhodnosti chirurgického odstranění je nutná osobní konzultace. Obecně odstranění není nutné a terapie zavedená Vaší lékařkou je zcela správná. Za indikaci k excizi jsou kosmetické důvody, nesnášenlivost kontaktních čoček a výrazné subjektivní problémy, které nejsou zvládnutelné farmaky. Zákrok s sebou nese riziko pooperačního astigmatismu a výše tohoto rizika roste s velikostí pingueculy.Po odstranění se nepříjemné pocity eliminují, pouze doporučujeme pokračovat ještě chvíli s umělými slzami, právě kvůli hojení okolní tkáně. Podle Vašeho popisu bych se k odstranění přiklonil.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
xxx  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již od mala mám v oku takovou žluto hnědou skvrnu, jak jsem se dočetl, tak se nazývá pingecula a jde odstranit , ovšem má oční lékařka mi tvrdila opak...Chtěl bych se tedy zeptat, kde je pravda, popřipadně jak odstranění probíhá, jak dlouho, či co má za rizika. Jde mi pouze o kosmetické důvody, se zrakem problémy nemám... Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
otázkou je, zda se opravdu jedná o pingueculu nebo o pigmentovou skvrnku na bělmu. Diagnózu určí jedině oftalmolog. Pingueculu je možné mikrochiurgicky odstranit. V podstat se odpreparuje zasažená část přetvořené spojivky. Zákrok trvá do 20 minut a odcházíte se zalepeným okem. Poté ještě nějakou dobu kapete předepsaná farmaka. Rizikem je zejména navození astigmatismu, když je pinguecula blízko rohovce, a také jakoby zjizvení spojivky, které bude působit mírný diskomfort. Pigmentové skrvnky se z kosmetických důvodů neodstraňují.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
Pavla  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, nechávala jste si pinguekulu nakonec odstranit? Mám stejný problém a hrozný strach že zákroku. Mohla byste se mi prosím ozvat? Moc děkuju pavla.bartakova@email.cz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí