Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Pterygium-závažnost operace - Operace pterygia rohovky - Diskuze

Pterygium-závažnost operace

Pterygium-závažnost operace

aknubil  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
včera mi byla oční lékařkou doporučena operace pterygia oka s tím, že je to velmi jednoduchá rutinní záležitost, po které bude oko za 1-2 dny zcela v pořádku. Na internetu jsem si našla info, že doba léčení po zákroku je až 3 týdny kapkami a steroidy. Prosím o sdělení, o jak závažný výkon skutečně jde a za jak dlouho budu moci pracovat s počítačem. Děkuji.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
zákrok je to skutečně rutinní. K Vašim dotazům....velmi záleží na rozsahu a hloubce pterygia. Jesltli je pterygium pouze na spojivce, pak do tří dnů může být oko v pořádku v plné kvalitě zrakové ostrosti. Většina pacientů pouze pociťuje pocit písku v oku a kapou se kapky(po týdnu většinou již jen umělé slzy). Ovšem pokud je již pterygium přerostlé přes okraj rohovky, pak je doba hojení delší a to opravdu až 3 týdny. Navíc je nutné vědět že u většího pterygia je možné, že pooperačně může být navozen astigmatismus. Pracovat s počítačem můžete ihned, protože kvalita vidění druhého oka zůstane nenarušena a na hojení operovaného oka to nebude mít vliv. Nejvhodnější je si domluvit konzultaci přímo s operatérem a na základě nálezu Vám sdělí co můžete očekávat.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
operace  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
dobry den
EVrlova  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
po půl roce operace se mi opět pterygium objevilo.Je nutná opět operace a kde ji provádí nejlépe,aby se mi to opět nevrátilo .Děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
operace je vhodná, pokud způsobuje výrazný oční diskomfort, nebo přesahuje na rohovku. Případně pokud Vás trápí z kosmetického důvodu. Recidiva pterygii je možná. Aby se šance snížila, tak je lepší provádět zákrok pod mikroskopem.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Mirka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobry den,
tiez mi diagnostikovali Pteryguim, mam to asi 1 mm velke, na ocnom bielku, uplnom okraji rohovky a taha sa to ku kutiku oka. Doporucili mi operaciu, lebo sa mi to trosku zvacsilo za posledny 1 mesiac. Chcela som sa len spytat, ci je nejaky problem s operaciou v letnych mesiacoch. Rada by som to dala prec, kym je to male zatial.
Dakujem


Mirka

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí