Pterygium na oku

Pterygium na oku

mufallo  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
poměrně nenápadné pterygium, které jsem považovala za nějaký "šlem" na oku, mi dorostlo na okraj duhovky, takže jsem konečně zjistila, co je vlastě příčinou mého cca dvouletého pocitu mírně suchého a škrábajícího oka.
Nosím už hodně let kontaktní čočky, mohly ho způsobit ony? Nebo na něj vliv nemají?
Na oční chodím, ničeho si nevšimli.
Děkuji
MUDr. Jitka Procházková  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Vyškov
  • 2 odpovědí
Čočky nejsou zpravidla příčinou pterygia.
LenkaC.  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu.Mám v pravém oku Pterygium,mám to asi čtyři roky a mám pocit tupého tlaku v oku někdy jako bych měla v oku písek a zarudlé oko je to velmi nepříjemné.Začíná se mi to rozšiřovat do barevné části oka a i na oko hůře vidím.U lékaře mi řekli, že to od toho nemám.Tak nevím na koho se mám obrátit o pomoc a co s tím mám dělat.Druhé oko mám v pořádku.Předem děkuji za odpověd´
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
rozsáhlé formy pterygia (což při přerůstání na rohovku již je) můžou v některých případech vyvolávat změnu zrakové ostrosti a pocity tlaku i tahu při pohybu okem. Nejvhodnější bude pterygium operačně odstranit. Jedná se o ambulantní zákrok v lokální anestezii. Pokud budete mít zájem o konzultaci a případné odstranění, můžete se objednat na tel. XXXXXXXXXXX.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí