Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vyléčení strabismu - Šilhání (strabismus) - Diskuze

Vyléčení strabismu

Vyléčení strabismu

VLK  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Zdravím,měl bych dotaz,už od 3 let se léčím s strabismem potstoupil jsem i operaci když mi byly 4 roky,sice se to zlepšilo ale,stále mi šilhá levé oko.má Oční Lékařka říká že se mi oči spravý sami,ale já tomu nevěřím,a od malička mám i velké psychické problémy kvúly tomu že jsem tzv zrúda,musím nosit pásku přes oko a lidi si myslí že si hraju na piráta a jsem nějak psychicky narušený,prosím poradte jestli se to dá nějakým zpúsobem léčit ? děkuji za odpověd email- akakak4747@seznam.cz
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den, jestli se jedná o tak velkou odchylku na špatně vidoucím oku, nevidím v pokusu o odstranění strabismu problém. Můžete přijít na vyšetření, doporučuji si rovnou sehnat i starou dokumentaci, nejlépe i operační protokol.Kontak na naší kliniku v případě zájmu je XXXXXXXXXXXXXX nebo tel.XXXXXXXXXXX.
S pozdravem
VLK  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
ještě bych měl dotaz,platí se za tu operaci ? pokud ano tak kolik Kč ?
děkuji za odpověd

Reakce na VLK

MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den, za operaci nastavitelnými stehy se platí 20 tisíc za jedno oko, stnadradní operace ve fakultní nemocnici můžebýt na účet pojišťovny.
Zdravím
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
bohužel chybí mnoho informací k utvoření si přesné představy (úhel a směr šilhání, kvalita vidění šilhajícího oka,...). V případě, že budete mít zájem, můžete přijít na bezplatnou konzultaci a po vstupním vyšetření uvidíme, jaký postup bude pro Vás nejvhodnější. Pokud to bude možné, bylo by přínosné vzít s sebou i předchozí dokumentaci, zejména záznam o prodělané operaci.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Milan  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěl bych odstranit strabismus na trvalo.Šilhá mi levé oko doprava,s brýlemi mi nešilhá vůbec,už jsem byl na několika vyšetření a ostrost mám 100% ale brýle nechci.Když zaostřím šilhání jde vidět a když,nezaostřím nikdo nepozná že šilhám.Rád bych se zeptal na cenu operace a jestli by to šlo odstranit úplně. děkuji
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den pane Milane,
vyzkoušel jste kontaktní čočku(y)? Pokud nešilháte s brýlemi, tak by čočka měla mít stejný efekt. Jestli při zaostření s brýlemi nešilháte, tak nebude vhodný kandidát na operaci šilhání. Pak by bylo ke zvážení, zda by Vám nepomohla spíše refrakční chirurgie.
Doporučím Vám objednat se ke konzultaci na pracoviště, kde tyto operace provádějí. Jedině po kompletním vyšetření je možné říct, zda je šilhání odstranitelné a jaká metoda bude vhodná. Některé operace šilhání je možné hradit i ze zdravotního pojištění. Jinak operace metodou nastavitelných stehů, kterou jste asi měl na mysli se pohybuje okolo 20.000,- za oko.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
edgar.stark  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,v březnu 2014 jsem objednaný na operaci strabismu levé oko šilhajicí k nosu dioptrie:pravé oko Sph.dptr +2,5 cylindr -1,0 osa 180° levé oko Sph.dptr +4,0 cylindr -1,5 osa 0°mám tupozrakost ve 4 letech jsem šilhal na obě oči a operace téhož roku tj.r2000 opravila jedno oko tj.pravé ale levé šilhá stále byl jsem ve FN Motol ale prej mám minimální šanci na úspěšnost a úplné vyléčení,a je vysoká pravděpodobnost že budu šilhat na druhou stranu tj. směrem ven to je pro mně výhoda,lidi si aspoň budou myslet že pozoruji okolí než li se koukám na svůj vlastní nos,,přes brýle nešilhám ale kvůli brýlím jsem zažil nepěkné věci,dnes je mi 17let a mám problémy i se čtením,

taky se mi stává že když se koukám do zrcadla a přiblížím se velmi blízko tak se oko vrátí do správné polohy nebo když si zakreju postižené oko, začne šilhat to druhé,když odkryji ruku tak se šilhavost zase vrátí zpět na levé oko čím to je ? a jaký to má vliv na léčbu ?
někdy dokonce mohu libovolně přepínat oči jakoby přenášet prioritu na druhé oko a zase zpět to sekundární oko pak šilhá vždy směrem k nosu.jakou mám podle vás šanci na operaci ?
a je šance nějak vyléčit strabismus třetí operací nebo jinou ?
bylo mi řečeno že tupozrakost se od jistého věku už léčit nedá ale není nějaká nová technologie v zahraničí nebo nevyvíjí se taková technologie ?
popř.mohu nosit čočky pokud ano jaké měsíční týdenní atd
např:v měsíčních čočkách je 6 párů čoček a teď nevím jestli jeden pár jednou za měsíc vyměnit nebo jednou za týden nebo 10 dní,a co dělat když je zapomenu na večer sundat ?.. vůbec se v tom nevyznám
Děkuji mockrát

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí