Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Náprava šilhání cvičením - Šilhání (strabismus) - Diskuze

Náprava šilhání cvičením

Náprava šilhání cvičením

Nela  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den chtěla bych se zeptat jestli se dá šilhaní spravit cvičením když člověk má 15-20 let děkuju za odpověd
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
v tomto věku je to již těžko možné, snad jedině u minimálních forem a vynikajícím vidění obou očí. Přesnou odpověď můžete získat po vyšetření u kvalifikovaného strabologa, který posoudí stav Vašich očí a doporučí Vám vhodný postup.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Šilhání čili strabismus v tomto věku se dá napravit brýlemi, ve kterých je správná dioptrická korekce, která léčí refrakční vadu očí, pokud se jedná o výrazné šilhání,léčbou je pouze operativní řešení, kdy úpravou okohybných svalů se zajistí paralelní postavení očí.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Rokycanova 2798, 530 02
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
dle mých zkušeností se někdy i v tomo věku cvičením zlepší postavení očí, pokud není úchylka velká, zmenší se i astenopie,tedy pocit zrakové nepohody.Je-li úchylka oka nebo obou očí velká, lze uvažovat i o operaci šilhání.V tomto případě bych doporučovala konzultaci se zkušeným strabologem,např na oční klinice v Praze-Motole nebo na Oční klinice v Brně - Černém Poli .
MUDr.Kateřina Šinclová
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den dcera má po operaci strabismu tak se chci zeptat jestli je vhodné cvičit s očima. jestli ano, jak? děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
ortoptické doléčení (tedy zrakové cvičení) je po operacích strabismů velmi vhodné. Oči se tak utvrzují ve správném postavení a cvičí se i jejich souhra (tzv. binokulární funkce). Se cvičením se začíná cca po 3 týdnech od operace (ale záleží i na stavu zhojení). Jaké cviky jsou vhodné záleží na zrakových funkcích dcery, na typu šilhání a typu operace, který byl proveden. Poradit se tedy musíte s ošetřujícím lékařem.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí