Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ujíždění oka z únavy - Šilhání (strabismus) - Diskuze

Ujíždění oka z únavy

Ujíždění oka z únavy

Son  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, je mi 22 let a šilhavost mi nikdy diagnostikována nebyla. Nejsem si jist zda úplně od malička, však již nějaký ten rok (pozoruji minimálně přes 5 let určitě) dokáži pohnout pravým okem vně, vidím pak dvojitý obraz. Občas, hlavně když jsou oči unavené pozoruji, že v situacích, kdy si hovím a nehlídám se oko samo ujíždí, když se na to začnu soustředit pohyb kontroluji. Chtěl jsem se zeptat, zda je to šilhavost, zda bych měl vyhledat očního lékaře a zda to může mít zhoršující se či trvalé nádledky, děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes

Dobrý den,
očního lékaře vyhledejte. Bylo by třeba provést vyšetření binokulárního vidění. Prvním krokem ale bude určitě řešení skryté dioptrické vady. V případě, že budou obě oči koukat současně, bylo by vhodné léčbu doplnit o zrakový trénink. Jeho prostřednictvím dochází ke zlepšení a utvrzování souhry očí a při únavě by oko mělo ujíždět daleko méně. Pokud máte tyto problémy již dlouho, je možné, že oči se v koukání střídají (kouká levé, tak pravé ujede) a řešení je pak komplikovanější. vše ale závisí na výsledcích vyšetření.
s pozdravem MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Son  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji Vám všem za reakce. Ještě jsem zapomněl doplnit, že jsem dalekozraký a na oném šilhavém levém oku mám asi půl dioptrie dle posledního vyšetření. pravé oko by mělo být v pořádku. Pociťuji také světloplachost, to sem také zapomněl říci

Reakce na Son

MUDr. Lenka Ottová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Šumperk
  • 42 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
děkuji za dotaz.
Určitě navštivte oční ambulanci se zaměřením na strabologii-šilhání.Prvním krokem by mělo být vyšetření binokularity, přesná brýlová korekce,dalším speciální oprtoptické cvičení.
MUDr.Kateřina Šinclová
Lenka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Mám také tento problém. Mohl byste mě vyšetřit vy? Jsem zoufalá. Můj lékař mi říká , že je vše v pořádku, ale jedno oko utíká. Děkuji
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji za dotaz. Nejspíše máte takzvané latentní = skryté šilhání, které se projevuje při únavě - je to poměrně časté, když mechanismus spojující obrazy v mozku je přetížen a selhává. Bude jistě dobré podstoupit podrobné vyšetření u odborníka na šilhání, který Vám bude moci poradit jak dále postupovat.
S pozdravem
Son  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji všem za reakce. Ještě jsem zapomněl doplnit, že jsem dalekozraký a na oném šilhavém levém oku mám asi půl dioptrie dle posledního vyšetření. pravé oko by mělo být v pořádku. Pociťuji také světloplachost, to sem také zapomněl říci
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
určitě by jste se měl nechat podrobně vyšetřit.Nově vzniklé šilhání, byť má parametry mikrostrabismu, může být vyvoláno řadou jak očních, tak celkových chorob.
S pozdravem
Son  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Moc Vám všem děkuji za reakce. Ještě jsem zapomněl doplnit, že jsem dalekozraký a na oném šilhavém levém oku mám asi půl dioptrie dle posledního vyšetření. pravé oko by mělo být v pořádku. Pociťuji také světloplachost, to sem také zapomněl říci

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Kliniku odporúčam, nejde im o biznis, ale o zdravie pacienta. Ja som mala smolu zákrok mi nebol doporučený. Vlastne mi len potvrdili názor mojej očnej lekárky.

1 Like  
Spokojený/á

Z prvu, kdy jsem přišla na kliniku poprvé jsem se bála, ale hned po krátkém čekání ( a to ve velmi příjemném prostředí, což byl obrovský kontrast vůči celkovému vzhledu budovy :D ) začalo kolečko veškerých vyšetření, kdy... Více 

Doktor ve Vašem okolí